Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dzięki "Bezcennym korkom" wsparli niepełnosprawnych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dzięki "Bezcennym korkom" wsparli niepełnosprawnych
24-05-2012 01:13   Janusz Ludwiczak
60 wolontariuszy, wśród których byli absolwenci szkół wyższych, studenci, a nawet doktoranci postanowiło wesprzeć działalność Środowiskowego Domu Samopomocy "Kamyk".

Wolontariusze ci wzięli udział w akcji "Bezcenne korki", której celem było wsparcie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy "Kamyk". Placówka, która mieści się przy ul. Zakątek sprawuje opiekę nad 20 dorosłymi osobami z wieloraką niepełnosprawnością.

Na początku mieliśmy 20 wolontariuszy i żadnego ucznia, jednak po jakimś czasie to się zmieniło. Obecnie mamy 60 korepetytorów i 30 uczniów. Od września planujemy ruszyć z kolejną edycją "Bezcennych korków". Wśród korepetytorów byli absolwenci szkół wyższych, studenci, a nawet doktoranci. Uczniowie mogli u nas zasięgnąć "korków" m.in. z biologii, chemii, fizyki, matematyki czy języków obcych. Nasza akcja miała na celu przede wszystkim wsparcie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy "Kamyk", dzięki czemu jesteśmy wstanie dofinansować dowóz naszych podopiecznych - wyjaśnia Natalia Marciniak-Madejska ze Środowiskowego Domu Samopomocy "Kamyk".

W środę "bezcenni korepetytorzy" spotkali się na wspólnym grillu, by podsumować minione miesiące i przygotować się do kolejnego roku szkolnego. Od września ruszy kolejna akcja "Bezcennych korków". Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie www.bezcennekorki.pl.

W kwietniu Środowiskowy Dom Samopomocy "Kamyk" obchodził też 5. urodziny. Więcej w artykule: Kamyk ma 5 lat.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: