Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dzięki "Bezcennym korkom" wsparli niepełnosprawnych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dzięki "Bezcennym korkom" wsparli niepełnosprawnych
24-05-2012 01:13   Janusz Ludwiczak
60 wolontariuszy, wśród których byli absolwenci szkół wyższych, studenci, a nawet doktoranci postanowiło wesprzeć działalność Środowiskowego Domu Samopomocy "Kamyk".

Wolontariusze ci wzięli udział w akcji "Bezcenne korki", której celem było wsparcie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy "Kamyk". Placówka, która mieści się przy ul. Zakątek sprawuje opiekę nad 20 dorosłymi osobami z wieloraką niepełnosprawnością.

Na początku mieliśmy 20 wolontariuszy i żadnego ucznia, jednak po jakimś czasie to się zmieniło. Obecnie mamy 60 korepetytorów i 30 uczniów. Od września planujemy ruszyć z kolejną edycją "Bezcennych korków". Wśród korepetytorów byli absolwenci szkół wyższych, studenci, a nawet doktoranci. Uczniowie mogli u nas zasięgnąć "korków" m.in. z biologii, chemii, fizyki, matematyki czy języków obcych. Nasza akcja miała na celu przede wszystkim wsparcie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy "Kamyk", dzięki czemu jesteśmy wstanie dofinansować dowóz naszych podopiecznych - wyjaśnia Natalia Marciniak-Madejska ze Środowiskowego Domu Samopomocy "Kamyk".

W środę "bezcenni korepetytorzy" spotkali się na wspólnym grillu, by podsumować minione miesiące i przygotować się do kolejnego roku szkolnego. Od września ruszy kolejna akcja "Bezcennych korków". Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie www.bezcennekorki.pl.

W kwietniu Środowiskowy Dom Samopomocy "Kamyk" obchodził też 5. urodziny. Więcej w artykule: Kamyk ma 5 lat.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: