Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MPK zakupiło Mercedesa, który uciągnie ponad 40-tonowy tramwaj - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
MPK zakupiło Mercedesa, który uciągnie ponad 40-tonowy tramwaj
23-05-2012 12:49   Janusz Ludwiczak
Flota MPK wzbogaciła się o specjalistyczny samochód ratowniczy. Mercedes Unimog V2R-600-RESCUE jest wstanie uciągnąć ponad 40-tonowy Tramino lub dwa tramwaje typu 105N.

Nowy pojazd dotarł do zajezdni przy ul. Głogowskiej w poniedziałek. Będzie on zasilał flotę Zakładowej Służby Ratowniczej MPK.

Ustalając wymogi techniczne przed zakupem tego pojazdu, opieraliśmy się przede wszystkim na wcześniejszych doświadczeniach naszych pracowników. Ponadto prowadziliśmy rozmowy z producentami ciężkiego sprzętu specjalistycznego. Byliśmy też w stolicy, gdzie oglądaliśmy wyposażenie, jakim dysponuje służba ratownicza z Metra Warszawskiego. To pozwoliło nam na określenie parametrów takiego wozu, jaki sprosta obecnym i przyszłym wymaganiom stawianym przed brygadami ratowniczymi - przyznaje Bronisław Krysman, kierownik działu Obsługi Ruchu MPK.

Nowy nabytek MPK przeszedł już pierwsze próby i testy wytrzymałościowe. Pojazd m.in. holował tramwaj Tramino na ul. Podgórnej, a także holował dwie "stopiątki" jednocześnie. Dwa pojazdy typu 105N zostały połączone w skład, który w sumie miał aż 4 wagony, po ponad 16 ton każdy. Mercedes Unimog bez problemu dowiózł holowane tramwaje, o masie prawie 66 ton, aż do zajezdni przy ul. Głogowskiej.

Mercedesa Unimog U400 wyposażony jest w napęd na cztery koła i wózki prowadzące do jazdy po szynach, a także posiada półautomatyczną skrzynię biegów, klimatyzowaną kabinę, kamery i sześciometrowy maszt oświetleniowy.

To szczególnie cenny nabytek, tym bardziej z uwagi na zbliżające się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej i planowane zupełnie nowe w naszym mieście udostępnienie odcinka torów przebiegającego w tunelu, co stanowi dodatkowe wyzwanie dla służb ratowniczych - mówi Jan Firlik, dyrektor przewozów tramwajowych MPK.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: