Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Galeria Raczej kończy rok. Na urodziny przygotuje performances z udziałem chińskiego artysty - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Galeria Raczej kończy rok. Na urodziny przygotuje performances z udziałem chińskiego artysty
21-05-2012 23:14   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek, 28 maja Galeria Raczej obchodzić będzie 1. urodziny. Z tej okazji przygotowany zostanie performans "Lejtmotyw". Gościem specjalnym będzie Cai Qing Sonnenberg z Chin.

Galeria Raczej rozpoczęła swoją działalność w oficynie kamienicy przy ul. Głogowskiej 53 w maju 2011 roku. Przez ostatni rok odbyły się tutaj liczne performance, a także wystawy czy warsztaty rzeźby w drewnie.

W Poznaniu brakuje miejsc regularnie pokazujących sztukę efemeryczną. Skupiamy się zwłaszcza na promocji młodych artystów choć prezentujemy także dokonania uznanych twórców. W ciągu roku naszej działalności zaprezentowaliśmy kilkunastu artystów polskich i zagranicznych, którzy poruszają się między innymi w obszarach sztuki żywej - wyjaśnia Łukasz Trusewicz z Galerii Raczej.

W poniedziałek, 28 maja o godz. 18:30 Galeria Raczej obchodzić będzie swoje pierwsze urodziny pod hasłem " Lejtmotyw". Performances przygotują poznańscy artyści: Michał Bałdyga, Anita Mowczan, Grupa OKO, Sylwester Piasecki i Kamil Wnuk. Gościem specjalnym będzie Cai Qing Sonnenberg z Chin.

W ramach wydarzenia Lejtmotyw czyli naszych pierwszych urodzin do działań w Galerii Raczej zaprosiliśmy artystów, którzy poprzez swoją edukację lub działalność związani są z Poznaniem. Gościem specjalnym wydarzenia będzie pochodzący z Chin Cai Qing Sonnenberg - przebywający w Galerii Raczej w ramach rezydencji artystycznej. W tygodniu poprzedzającym wydarzenie, odbędą się również prowadzone przez Cai Qinga warsztaty performance oraz wykład na temat współczesnej sztuki performance w Chinach - dodaje Agnieszka Szablikowska, Galeria Raczej

Portal lazarz.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.


Cai Qing (Sonnenberg) - Pochodzący z Chin artysta wizualny, performer, kurator i wykładowca. Od 1987 r. mieszkał i pracował jako artysta niezależny w Niemczech, a następnie również jako dyrektor artystyczny galerii w Nowym Jorku. Prowadził wizytujące pracownie na różnych Akademiach Sztuk Pięknych w Chinach. W 2007 roku przeniósł się do Singapuru gdzie prowadził zajęcia w NTU School of Art, Design and Media. W swoich działaniach artysta skupia się na sytuacjach społecznych osób pochodzących z różnych środowisk, traktując performance jako narzędzie komunikacji z odbiorcą. Bardzo ważną rolę w jego działaniach odgrywa interakcja z publicznością. Artysta jest również autorem wydanej w postaci książki pracy doktorskiej na temat potencjału interakcji sztuki performance w psychoterapii. W publikacji pojawiają się wypowiedzi wielu międzynarodowych artystów między innymi Mariny Abramović, Borisa Nieslonego czy też Zygmunta Piotrowskiego. Brał udział w licznych prezentacjach i festiwalach jak m.in.: Future of Imagination 5, Documenta XII w Kassel, Open Art Festiwal w Pekinie i Szanghaju czy też Festiwalach EPAF i Performance Platform w Polsce. W Poznaniu przebywa na gościnnej rezydencji w Galerii Raczej.

Michał Bałdyga - Ukończył PLSP w Bielsku-Białej. Studia w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego (filia w Cieszynie). Dyplom na kierunku Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Zajmuje się szeroko pojętą rzeźbą, performance'm. Ponadto uprawia malarstwo i projektowanie graficzne. Pierwszym etapem jego twórczości była cielesność i jej asymetria. Tworzył przy tym własny rodzaj sztuki walki, walki z prozaicznymi barierami, które życie stawia człowiekowi. Pracując ze swoją przeszłością, z pamięcią wydarzeniową, tworzył terapeutyczną przestrzeń swojego rozwoju. Pamięć jest w jego pracach nie tylko inspiracją, ale jest przede wszystkim tworzywem, jest istotną treścią. Szukał odpowiedzi na pytanie o stosunek przeszłości do przyszłości. Obecnie zainteresowania jego skupiają się na zagadnieniu, SACRUM - PROFANUM. Skupienie, na symbolach, oraz oddziaływaniu i znaczeniu kolorów i kształtów oraz uważnej obserwacji i kontemplacji zjawisk, pozwala mu na odnajdywanie, rozpoznawanie i tworzenie nowego rytuału życia. To skupienie zawiodło go również do Ikony. Brał udział w kilkudziesięciu pokazach indywidualnych i zbiorowych (m.in. Częstochowa Warszawa, Katowice, Poznań, Cieszyn, Bielsko-Biała, Lothrad, Tesin, Uppsala).

Anita Mowczan - Absolwentka Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zrealizowała dyplom w VII pracowni rzeźby u profesora J. Jagielskiego. Obecnie studiuje projektowanie graficzne na wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na UAP. Często wypowiada się w formach performatywnych wykorzystując różne środki wyrazu artystycznego ze współczesnymi mediami włącznie. Obszar działań artystki obejmuje sztukę performance, video art, działania intermedialne oraz fotografię. W swoich pracach często porusza tematykę związaną z symbolami oraz rytuałami religijnymi czerpiąc inspiracje z obrzędów liturgicznych oraz katolickich pieśni. Do tej pory uczestniczyła w kilku festiwalach sztuki performance m.in. w V Festiwalu Performance "Koło czasu" w CSW w Toruniu czy w Pals Festival w Sztokholmie.

Grupa OKO - powstała w 2010r. w pracowni Audiosfery UA Poznań. Grupa składa się z trzech osób: Aleksandra Grunholz (ur.10.02.1988r, wykształcenie: studentka Vr. UA Poznań, kierunek: projektowanie graficzne), Klaudia Jarecka (ur.23.07.1987r, wykształcenie: studentka Vr. UA Poznań, kierunek: malarstwo), Olga Ozierańska (ur.13.08.1986r. wykształcenie wyższe: dyplom UA Poznań, kierunek intermedia). Działalność w obszarze performance, audioperformance, działania dokamerowe, działania nastawione na interakcje.

Sylwester Piasecki - Urodzony w sercu śląska, starszy od węgla, kędzierzawy bytomianin. Realizuje dyplom magisterski z grafiki, studiuje malarstwo, znudzony systemem kształcenia przewinął się przez wszystkie wydziały UA z wyjątkiem architektury wnętrz i scenografii które nigdy go nie zajmowały. Pracuje w różnych mediach, zainteresowany ostatnio głównie performance. Dużo podróżuje i chętnie gotuje, brał udział w kilku festiwalach i wystawach, aktywny choć leniwy, z przyjemnością oddaje się w objęcia Morfeusza.

Kamil Wnuk - Dyplom w zakresie Działań Multimedialnych na Politechnice Radomskiej uzyskał w roku 2006. W latach 2005-2010 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny); dyplom z fotografii u prof. UAP Piotra Chojnackiego oraz aneks z rzeźby i działań przestrzennych u prof. Marcina Berdyszaka i prof. Jana Berdyszaka. Był asystentem w 4. Pracowni Fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego w latach 2009-2011. Obecnie jest doktorantem krakowskiej ASP w Katerze Intermediów u prof. ASP Artura Tajbera (Pracownia Sztuki Performance). Otrzymał stypendium naukowe VDA Kauno Dailės Fakultetas, Litwa w 2004 roku, a także Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2009/2010.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
"Rapsod" - widowisko poetycko-muzyczne z okazji 200. urodzin Cypriana Kamila Norwida

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: