Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

15 tysięcy złotych będzie kosztowała naprawa pomnika Krzysztofa Komedy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
15 tysięcy złotych będzie kosztowała naprawa pomnika Krzysztofa Komedy
21-05-2012 22:02   Janusz Ludwiczak
W połowie marca nieznani sprawcy zdemolowali pomnik Krzysztofa Komedy, znajdujący się przy Centrum Stomatologii Uniwersytetu Medycznego, przy zbiegu ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego. Obecnie rzeźba z brązu wybitnego pianisty i kompozytora jazzowego została przewieziona do Gdańska, gdzie będzie naprawiana.

Przypomnijmy. W nocy z 17 na 18 marca nieznani sprawcy zdemolowali pomnik Krzysztofa Komedy, który znajdował się przed Centrum Stomatologii Uniwersytetu Medycznego, przy zbiegu ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego.

Policja wciąż poszukuje sprawców zdarzenia. Sprawcom zdarzenia grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Rzeźba z brązu wybitnego pianisty i kompozytora jazzowego została przewieziona do Gdańska, gdzie przez najbliższe tygodnie będzie naprawiane. Koszty naprawy w wysokości 15 tysięcy złotych pokryje uczelnia.

Pomnik Komedy został przetransportowany do Gdańska, gdzie będzie poddawany naprawie przez wykonawcę. Koszt naprawy wynosi 15 tysięcy złotych. Ponowne umiejscowienie pomnika po naprawie nie jest jeszcze określone, ale zapewne będą to tereny kampusu uniwersyteckiego przy zbiegu ulic Przybyszewskiego i Rokietnickiej, bądź jak do tej pory pomnik stanie przed Collegium, ale wtedy ustawiony będzie na postumencie - tłumaczy prof. dr hab. med. Marek Ruchała, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego.

Pomnik Krzysztofa Komedy został odsłonięty w listopadzie 2010 roku z okazji 90-lecia Uniwersytetu Medycznego. Wybitny kompozytor filmowy i pianista jazzowy był absolwentem tej uczelni.

Krzysztof Komeda (Krzysztof Trzciński) urodził się 27 kwietnia 1931 w Poznaniu. Był kompozytorem, pianistą jazzowym, twórcą znanych na całym świecie standardów jazzowych i muzyki filmowej. Napisał muzykę do 65 filmów, w tym m.in. do "Dziecko Rosemary" Romana Polańskiego.


Komentarze (1)

23-05-2012 02:41:37
Hania
Przeciez te prymitywy, ktore zniszczyly rzezbe nawet nie wiedza kto to byl Krzysztof Komeda. Tacy to tylko sie nadaja do wiezienia przynajmniej na rok, wtedy by sie nauczyli moze szanowac dobro spoleczne.... ale bardzo watpie, zeby sie nauczyli.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: