Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dobiega końca budowa Centrum Biologii Medycznej. Rozrasta się kampus Uniwersytetu Medycznego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dobiega końca budowa Centrum Biologii Medycznej. Rozrasta się kampus Uniwersytetu Medycznego
21-05-2012 01:28   Janusz Ludwiczak
Jesienią otwarte zostanie Uniwersyteckie Centrum Biologii Medycznej, które powstaje przy ul. Rokietnickiej, w kampusie Uniwersytetu Medycznego.

W 2005 roku przy zbiegu ulic Bukowskiej i Przybyszewskiego otwarte zostało Collegium Stomatologicum. Trzy lata później powstało Centrum Medycznej Informacji Naukowej, w skład którego weszła Biblioteka Główna Uniwersytetu Medycznego i Centrum Kongresowo-Dydaktyczne. Natomiast w październiku 2010 roku otwarty został nowy Dom Studencki "Karolek".

Na mapie rozrastającego się kampusu Uniwersytetu Medycznego, które mieści się w obrębie ulic Przybyszewskiego, Marcelińskiej, Polnej i Bukowskiej przybędzie nowy obiekt - Uniwersyteckiego Centrum Biologii Medycznej.

Budowa Centrum Biologii rozpoczęła się w 2009 roku. Budynek ma pięć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną, gdzie mieścić będzie się parking. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie prawie 10 tysięcy metrów kwadratowych.

W budynku swoją siedzibę będzie miała Katedra Biotechnologii Medycznej, Katedra Biologii i Ochrony Środowiska, Katedra i Zakład Patofizjologii, Katedra i Zakład Genetyki, Katedra Psychiatrii, Laboratorium Międzywydziałowe, Zwierzętarnia. W Uniwersyteckim Centrum Biologii Medycznej mieścić będzie się też pięć sal wykładowych, sześć sal seminaryjnych oraz pomieszczenia techniczne.

Zgodnie z planem Centrum Biologii Medycznej zostanie oddane do użytku do końca roku. Na miesiące wakacyjne planujemy przeprowadzenie procedur odbiorczych - powiedział prof. dr hab. med. Marek Ruchała, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego.

Koszt inwestycji szacowany jest na 71,58 mln zł, z czego 53,9 mln zł pokryje dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.


Komentarze (1)

21-05-2012 16:38:24
młoteknałeb
Jeśli Rodzinny "uzdrowiciel" nie potrafi prawidłowo zdiagnozować choroby/przypadłości bo zbyt głupi lub ma w doooopie przysięgę Hipokratesa to z mojej kasy kolejne nieroby mają korzystać? Podać nazwicha poprzedniej bandy? A może się powieszę- ale tylko jak mnie w domu zastaną!
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: