Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W ramach Wiosny Kulturalnej w SP77 uczyli się na żywej lekcji historii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jak informuje MPK o godz. 13:20 wznowiono ruch tramwajowy na ulicy Głogowskiej. Tramwaje linii nr 3, 5, 8, 11 i 14 kursują już normalnie pomiędzy Mostem Dworcowym i Hetmańską. Kierowcy muszą jeszcze liczyć się z utrudnieniami na ulicy Głogowskiej, pomiędzy Śniadeckich i Berwińskiego do czasu naprawy nawierzchni.
W ramach Wiosny Kulturalnej w SP77 uczyli się na żywej lekcji historii
20-05-2012 23:54   Janusz Ludwiczak
W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego odbyły się żywe lekcje historii. Najpierw uczniowie zerówek i klas pierwszych obejrzeli przedstawienie "O Królewsko- Cesarskim Trakcie w jednym akcie", zaś nie co starsi uczniowie z klas czwartych i piątych zobaczyli przedstawienie "Mieszko i Wikingowie".

W poniedziałek, 14 maja uczniowie zerówek i klas pierwszych obejrzeli przedstawienie "O Królewsko- Cesarskim Trakcie w jednym akcie", które przygotowało Centrum Turystyki Kulturowej "Trakt" UM.

Aktorzy z Teatru Variate zaprezentowali dzieciom najważniejsze wydarzenia z historii Poznania w formie piosenek i budowania z klocków. Po przedstawieniu odbył się quiz z nagrodami - mówi Agnieszka Piątek ze Szkoły Podstawowej nr 77.

Natomiast dwa dni później, w środę 16 maja nie co starsi uczniowie z klas czwartych i piątych uczestniczyli w żywej lekcji historii "Mieszko i Wikingowie" przygotowanej prze Agencję Artystyczną i Brać Rycerską Kerin.

Prowadzący w strojach z epoki przybliżyli uczniom realia życia czasów Mieszka i zaprosili ich do współtworzenia przedstawienia. Można było również dotknąć broni i ubiorów, a nawet założyć na siebie kilkunastokilogramową kolczugę i spróbować wykonać w niej przysiady. Jeden z uczniów klasy V przeszedł przez obrzęd postrzyżyn, a następnie przy aplauzie całej widowni upolował dzika. Czas żywej lekcji upłynął stanowczo zbyt szybko, a widzowie nie mogą się doczekać następnego razu - dodaje Agnieszka Piątek.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Dekoracje wiosenne” czyli … Międzykulturowe robótki ręczne

21

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Łazarskie Przedszkolaki - Łazarskim Seniorom”: "Wiosna , wiosenka" przedstawienie w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 89

22

mar

do 23-03-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Sakralia" - Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„ZIMY ŻAL”- widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". Artyści wspólnie z publicznością wykonają utwory nawiązujące do przełomu zimy i wiosny. Go

24

mar

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
►WIĘCEJ: www.wybory2019.lazarz.pl
głosowanie w godz. 8:00-20:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: