Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W ramach Wiosny Kulturalnej w SP77 uczyli się na żywej lekcji historii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W ramach Wiosny Kulturalnej w SP77 uczyli się na żywej lekcji historii
20-05-2012 23:54   Janusz Ludwiczak
W minionym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego odbyły się żywe lekcje historii. Najpierw uczniowie zerówek i klas pierwszych obejrzeli przedstawienie "O Królewsko- Cesarskim Trakcie w jednym akcie", zaś nie co starsi uczniowie z klas czwartych i piątych zobaczyli przedstawienie "Mieszko i Wikingowie".

W poniedziałek, 14 maja uczniowie zerówek i klas pierwszych obejrzeli przedstawienie "O Królewsko- Cesarskim Trakcie w jednym akcie", które przygotowało Centrum Turystyki Kulturowej "Trakt" UM.

Aktorzy z Teatru Variate zaprezentowali dzieciom najważniejsze wydarzenia z historii Poznania w formie piosenek i budowania z klocków. Po przedstawieniu odbył się quiz z nagrodami - mówi Agnieszka Piątek ze Szkoły Podstawowej nr 77.

Natomiast dwa dni później, w środę 16 maja nie co starsi uczniowie z klas czwartych i piątych uczestniczyli w żywej lekcji historii "Mieszko i Wikingowie" przygotowanej prze Agencję Artystyczną i Brać Rycerską Kerin.

Prowadzący w strojach z epoki przybliżyli uczniom realia życia czasów Mieszka i zaprosili ich do współtworzenia przedstawienia. Można było również dotknąć broni i ubiorów, a nawet założyć na siebie kilkunastokilogramową kolczugę i spróbować wykonać w niej przysiady. Jeden z uczniów klasy V przeszedł przez obrzęd postrzyżyn, a następnie przy aplauzie całej widowni upolował dzika. Czas żywej lekcji upłynął stanowczo zbyt szybko, a widzowie nie mogą się doczekać następnego razu - dodaje Agnieszka Piątek.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

sty

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert muzyki renesansowej i barokowej w wykonaniu zespołu Discors Concordia

25

sty

do 27-01-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
XXXVI Olimpiada Gołębi Pocztowych FCI
Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy Krystyny Czarneckiej-Augustyniak

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z kazaniem (ks. mitrat Paweł Minajew) - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

29

sty

15:00
Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego ul. Przybyszewskiego 37
Koncert noworoczny dla seniorów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: