Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada osiedla spotkała się z organizatorami miasteczka dla kibiców w Parku Kasprowicza {MAPA, WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada osiedla spotkała się z organizatorami miasteczka dla kibiców w Parku Kasprowicza {MAPA, WIDEO}
19-05-2012 15:29   Janusz Ludwiczak
Wiadomo już jak będzie rozmieszczone miasteczko dla kibiców, które od 8 do 19 czerwca będzie działać na terenie Parku Kasprowicza i w hali Arena. Fan Camp będzie też mniejszy niż pierwotnie planował inwestor. Liczba miejsc noclegowych zmniejszyła się z pięciu do 3 tysięcy. Nad bezpieczeństwem gości miasteczka czuwać będzie łącznie 90 pracowników. Inwestor deklarował też, że po zakończeniu działania miasteczka zorganizuje dla mieszkańców piknik rodzinny. 19 czerwca, w ostatnim dniu działania Fan Camp-u mieszkańcy zameldowani na terenie Osiedla Święty Łazarz będą mogli wejść na teren miasteczka bez zaproszeń, jednak specjalnego pikniku i imprezy dla mieszkańców nie będzie.

W środę, podczas sesji zwyczajnej Rada Osiedla Święty Łazarz spotkała się z organizatorem miasteczka dla kibiców, które będzie przez dwa tygodnie funkcjonować w Parku Kasprowicza. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Policji z Komisariatu Poznań-Grunwald oraz urzędnicy z Biura Obsługi Inwestycji.

Inwestor Fan Camp-u przedstawił radnym szczegółowy plan miasteczka dla kibiców i pola namiotowego. Pole kamperowe i parking znajdą się na terenie dawnego stadionu Energetyka, strefa sportu będzie mieścić się na Orliku, na terenie Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych, zaś w samym Parku Kasprowicza pole namiotowe znajdzie się na tzw. "górce", będzie jednak o 1/3 mniejsze niż pierwotnie zakładano. Stało się tak, gdyż liczba miejsc została zmniejsza z pięciu do 3 tysięcy.

Nad bezpieczeństwem gości pola namiotowego będzie czuwać 40 pracowników służb informacyjnych i 12 agentów ochrony. W ciągu dnia Fan Camp będzie zabezpieczać dodatkowo 37 ochroniarzy, łącznie porządku publicznego będzie pilnować 89 ochroniarzy. Natomiast policja będzie czuwać nad bezpieczeństwem poza miasteczkiem i w okolicach Parku Kasprowicza.

Nie każdy będzie miał jednak wstęp do Fan Camp-u. Organizator zamierza rozdawać w konkursach m.in. za pośrednictwem sponsorów i patronów specjalne zaproszenia. Inwestor deklarował też, że po zakończeniu działania miasteczka zorganizuje dla mieszkańców piknik rodzinny. 19 czerwca, w ostatnim dniu działania Fan Camp-u mieszkańcy zameldowani na terenie Osiedla Święty Łazarz będą mogli wejść na teren miasteczka bez zaproszeń, jednak specjalnego pikniku i imprezy dla mieszkańców nie będzie.

Po spotkaniu mogę powiedzieć, że wszystkie postulaty, na które zwracaliśmy uwagę dotyczące bezpośrednio mieszkańców, społeczności lokalnej zostały uwzględnione. Organizator i przedstawiciele policji zapewnili, że kwestie bezpieczeństwa będą maksymalnie wypełnione. Zależało nam na tym, aby mieszkańcy Łazarza, a przede wszystkim najbliższej okolicy mieli pewność, że funkcjonowanie Fan Campu w żaden sposób nie odbije się negatywnie na ich życiu i bezpieczeństwie. Myślę, że teren Parku Kasprowicza może być jednym z najbardziej bezpiecznych miejsc w Poznaniu podczas Euro 2012 - powiedział Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Rady Osiedla Święty Łazarz.

O komentarz poprosiliśmy również przedstawiciela inwestora z firmy Rochstar events, jednak nie znalazł dla nas chwili czasu.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (14)

24-05-2012 22:52:13
Radna
Dziś rozpoczęło się doroczne święto osiedla i Radni wraz z mieszkańcami brali udział w paradzie. Informacja o paradzie była umieszczona na oknie Rady,dyżur pełniliśmy od godz.15 do godz.17.15 ,rozdawaliśmy gazetki osiedlowe,przyjmowaliśmy zgłoszenia do konkursu Zielony Poznań.Przykro nam że w tak ważnym dla osiedla dniu nie mogliśmy pana spotkać,zapraszam na spotkanie w sobotę od godz.12 do 15 będziemy w parku Wilsona na Festynie.
24-05-2012 22:42:05
Adrian
Byłem dziś (czw 24maja, około 17:20) skorzystać z zaproszenia pana Prymasa, ale siedziba była zamknięta na kłódkę, a na drzwiach była kartka z godzinami dyżuru(17-18:30). Albo błędnie trafiłem, albo dziś może nie jest czwartek, albo coś te godziny dyżurów są tak dokładne jak części moich profesorów studiach :P Wymówka jakaś się znajdzie pewnie radni brali udział w paradzie łazarskiej. No cóż byle do EURO, a sam poznam odpowiedź zamiast od (niepo)radnych.
24-05-2012 09:59:05
ŁPrymas
Proszę nie porównywać Strefy Kibica na placu Wolności, która musiała powstać bo takie są wymogi UEFA. I tam trzeba było wykonać niezbędne remonty, a przy całym szacunku dla kolegów ze Starego Miasta, ale wykorzystali to oni dla swojego PRu a tak naprawdę, to nie są ich działania tylko miasta i jego zobowiązań wobec UEFA. I tak wiele z tych inwestycji powstałoby a nasza strefa to PRYWATNA inicjatywa jednego ze sponsorów EURO. Gdyby nie było naszej zgody na Fan Camp to miasto tak czy tak wynajęłoby halę Arenę na tego typu potrzeby a Łazarz niczego by nie uzyskał. A tak mamy okazję pokazać się jako piękna dzielnica, obroty sklepikarzom wzrosną, w FC będą mieszkać Irlandczycy a ten naród jest zupełnie inny niż Anglicy i na pewno nie będą robić burd itp rzeczy. Od zapewnienia bezpieczeństwa jest policja a na terenie FC organizator. W jego interesie jest był porządek i ład. Można tak długo pisać, dlatego panie Sławku zapraszamy na dyżur bo trzeba by tu pisać całe elaboraty a w bezpośredniej rozmowie można odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości. Zapraszam również na nasze strony na portalu Facebook i oficjalnej stronie miejskiej http://www.poznan.pl/mim/osiedla/osiedle-sw-lazarz,1184/. Pozdrawiam
22-05-2012 07:53:46
Sławek
17 maja na profilu rady na znanym portalu poprosiłem o to samo. "jak któryś ma pytania do zapraszam" - a w czym problem to napisać? Na razie mam wrażenie, że RO nie komunikuje się przez internet, bo jeszcze potem można by kogoś złapać za pisemne słowo...
21-05-2012 22:31:59
Tomek
Panie Prymas. Proszę nie dziwić się ogółowi mieszkańców. Brak jest rzetelnej informacji na temat strefy. Wszędzie krążą tylko plotki, a tuż przed jej budową dowiadujemy się o problemach z organizatorem. Z mojej strony prośba do Pana, aby umieścić na tym portalu dokładne zyski dzielnicy z powodu tego wydarzenia. Najlepiej proszę to porównać z osiągnięciami Rady Starego Miasta. Co tak naprawdę dzięki tej strefie zyskał Łazarz?
21-05-2012 11:11:59
kaśka
tak jak w przypadku rady miasta w internecie powinny być zamieszczane porządki obrad, projekty uchwał i wyniki głosować również rad osiedli. jako mieszkańcy powinniśmy mieć wgląd i wiedzieć. no ale niektorym radnym wydaje sie, ze to jestr ich prywatny folwark.
21-05-2012 07:15:04
mieszkaniec
Aha, czyli na proste pytanie dlaczego ktoś za czymś głosował, można dowiedzieć się tylko osobiście. super.
20-05-2012 21:33:32
ŁPrymas
Nie wynajmuje się tego terenu za 20 tys zł. To tylko dofinansowanie przez organizatora celu, który Rada ustali. Inwestor płaci miastu za wynajem terenu a jest to przy samej Arenie 18 tys zł dziennie. Park będzie inwentaryzowany a po imprezie każde zniszczenia wyremontuje Zarząd Zieleni Miejskiej a kosztami obciąży inwestora. I nie będzie szaletów w bramie, bo ich będzie ilość wystarczająca do obsługi Fan Campu, a brzydko mówiąc sikać po bramach mogą ludzie zawsze nawet jakby nie było FanCampu. Ludzie idąc na mecze i tak będą przechodzić przez Łazarz i tylko od ich kultury zależy czy będą to robić w bramach. Jeśli któryś z mieszkańców ma pytania co do strefy zapraszamy na dyżur radnych w czwartek, a nie pisanie nieprawdziwych czy złośliwych komentarzy bez ustalenia podstawowych faktów.
20-05-2012 21:21:19
Tomek
Akurat ta impreza dla mieszkańców jest dla mnie najmniej istotna. Jednak jeśli w tak podstawowych rzeczach organizator nie mówi prawdy, to co będzie z pozostałymi? Ja np. nie chciałbym mieć w bramie szaletu miejskiego, bo w miasteczku jest za mało WC... No ale co tam, bawmy się podczas tego śmiesznego EURO...
20-05-2012 08:34:40
Michał P
Naobiecywali tyle zeby sie tylko zgodzili,a teraz maja nas gdzies
20-05-2012 08:14:23
lazarus
No to jak zwykle zostaliśmy wydymani. Porażka na maksa, kto udostępnia taki teren za 20 tysięcy? Boję się, że po tym miasteczku zostanie tylko bałagan i zniszczony park. Zrobiliśmy interes życia :(
20-05-2012 02:49:55
mieszkaniec
Czy Pani Radna powie może co powodowało radą za głosowaniem za tym miasteczkiem?
20-05-2012 02:10:33
Radna
Panie redaktorze na spotkaniu w sprawie Fan Camp-u przedstawiciel firmy Rochstar nie stwierdził że nie będzie pikniku rodzinnego dla mieszkańców.Poinformował że nie zna szczegółów imprezy, ale jest planowana jej organizacja,podał nawet godziny jej trwania .Po ustaleniu programu mieszkańcy zostaną o tym poinformowani.
19-05-2012 22:17:08
Tomek
Jak widać radni łykają wszystko jak pelikany. Jeszcze miasteczka nie postawili, a już nie dotrzymują wcześniejszych obietnic.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: