Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od roku mieszkańcy nie mogą korzystać z wyremontowanego placu zabaw przy Kuźniczej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od roku mieszkańcy nie mogą korzystać z wyremontowanego placu zabaw przy Kuźniczej
19-05-2012 13:37   Janusz Ludwiczak
W roku ubiegłym wyremontowany został plac zabaw przy ulicy Kuźniczej, jednak nie służył on długo mieszkańcom, gdyż ze względów bezpieczeństwa został zamknięty.

Na ulicy Kuźniczej 2 lata temu wyremontowano i ogrodzono plac zabaw. Jesienią zeszłego roku niewidzialna ręka zamknęła furtki na plac zabaw, powiesiła łańcuch, kłódkę i oznakowała plac zabaw strasznymi tablicami "uwaga niebezpieczeństwo". Jakie to niebezpieczeństwo grozi na świeżo wyremontowanym placu zabaw i dlaczego ponad pół roku właściciel terenu (miasto Poznań) nic nie zrobił dla wyeliminowania tego niebezpieczeństwa. Dzieci i wielu dorosłych oczywiście ignoruje te ostrzeżenia i korzysta z placu zabaw wchodząc przez dziurawy jak sito płot. Zresztą trudno się temu dziwić, bo najwyraźniej jest to bezpodstawny i pozbawiony sensu zakaz. Przez takie właśnie zakazy dzieci uczą się lekceważenia prawa - pisze na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) nasz Internauta, Michał Krawczyk.

Przeprowadzony, ze środków Rady Osiedla Górczyn, przegląd techniczny urządzeń zabawowych na placu zabaw przy ul. Kuźniczej przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi wykazał, że teren ze znajdującymi się tam urządzeniami, stwarza bezpośrednie zagrożenie dla użytkowników i nie nadaje się do eksploatacji do czasu wykonania niezbędnych prac. Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, Zarząd Zieleni Miejskiej niezwłocznie przekazał wnioski z przeglądu technicznego administratorowi placu zabaw oraz zwołał wizję w terenie z udziałem przedstawicieli Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, Rady Osiedla Górczyn i Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta w celu rozwiązania problemu. Dnia 17 stycznia br. Zarząd Zieleni Miejskiej został poinformowany o zamknięciu placu zabaw przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami. Natomiast Rada Osiedla Górczyn podjęła decyzję o sfinansowaniu prac w celu doprowadzenie terenu do stanu zgodnego z warunkami technicznymi i obowiązującymi normami, szczególnie z normami PNEN 1176 i PNEN 1777 - wyjaśnia Barbara Hoffmann, zastępca dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej.

Jest szansa, że z placu zabaw już za kilka miesięcy korzystać ponownie najmniejsi mieszkańcy z ulicy Kuźniczej, Palacza, Arciszewskiego czy południowej części Łazarza.

Obecnie zostało zakończone przygotowywanie materiałów do przeprowadzenia procedury przetargowej, której zakresem będzie wykonanie niezbędnych prac w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom korzystającym z placu zabaw - dodaje Barbara Hoffmann, zastępca dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej.

Do sprawy jeszcze wrócimy.

Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Michał Krawczyk
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: "Radosna szkoła" podstawowa nr 90 - dzięki placowi zabaw

ZOBACZ TAKŻE: Przy Arenie otwarto siłownię. Obok powstanie plac zabaw i skatepark

ZOBACZ TAKŻE: Plac zabaw w Parku Wilsona został zdewastowany

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: