Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

115 dzieci przystąpiło do pierwszej komunii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
115 dzieci przystąpiło do pierwszej komunii
14-05-2012 00:38   Janusz Ludwiczak
W niedzielę w kościele Michała Archanioła 45 dzieci przystąpiło do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Komunia odbyła się w również w kościele Chrystusa Sługi. Tam po raz pierwszy w pełni w eucharystii uczestniczyło prawie 70 dzieci, wśród których byli przede wszystkim uczniowie klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 69.

Maj to tradycyjnie okres komunijny. W niedzielę 45 dzieci w kościele Michała Archanioła i prawie 70 w kościele Chrystusa Sługi przyjęło po raz pierwszy w swoim życiu sakrament Komunii Świętej.

W kolejną niedzielę, 20 maja uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się za to w kościele Św. Anny oraz kościele Matki Boskiej Bolesnej, gdzie do sakramentu tego przystąpi też grupa dzieci niepełnosprawnych.

Komunia Święta inaczej z języka greckiego εὐχαριστία znaczy eucharystia, to inaczej "dziękczynienie". Termin "komunia" pochodzi od łacińskiego communio (czyli wspólnota) na pamiątkę ostatniego posiłku Jezusa Chrystusa.

Jednak czy dla wszystkich dzieci komunia jest przeżyciem religijnym? Często dzieci myślą bardziej o prezentach, a tych z roku na rok przybywa. Rodziny kupują swoim pociechom z tej okazji już nie tylko rowery. Dzisiejsze uroczystości komunijne przypominają prawie wesela. Coraz ważniejszą rolę odgrywają prezenty i dobrze zorganizowane przyjęcie pierwszokomunijne dla całej rodziny. Okazuje się, że dzieci dostają na prezent laptopy, skutery, konsole do gier, aparaty fotograficzne czy telefony komórkowe.

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku komunie odbywać będą się w dotychczasowej formie. W maju 2014 roku komunii nie będzie w ogóle, a za trzy lata do sakramentu tego będą przystępować trzecioklasiści. Wszystko w związku z przesunięciem wieku dzieci pójścia do szkoły i zmianami programowymi. Zgodnie z reformą, we wrześniu do pierwszej klasy razem z siedmiolatkami będą mogły pójść również sześciolatki. W klasie drugiej dzieci będą miały wtedy siedem lat, według biskupów najlepszym rozwiązaniem jest przesunięcie pierwszych komunii do klasy trzeciej.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: