Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kiermasz "Zielony Poznań" odbędzie się w Parku Wilsona, a w Palmiarni będzie można przygarnąć kota - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kiermasz "Zielony Poznań" odbędzie się w Parku Wilsona, a w Palmiarni będzie można przygarnąć kota
11-05-2012 11:32   Janusz Ludwiczak
W sobotę i niedzielę w Parku Wilsona odbędzie się kiermasz ogrodniczy "Zielony Poznań", gdzie podobnie jak w latach ubiegłych wystawcy zaoferują w cenach promocyjnych bogaty wybór materiału roślinnego z przeznaczeniem do obsadzeń balkonów, tarasów i ogrodów. Równocześnie w Palmiarni odbywać będzie się pokaz kotów do adopcji.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że rozpoczęła się dziewiętnasta już edycja konkursu "Zielony Poznań". Mieszkańcy, a także instytucje, organizacje społeczne, spółdzielnie i podmioty gospodarcze mogą do 20 czerwca zgłaszać zielone i ukwiecone balkony, tarasy, okna, ogrody, zieleńce i podwórka. Zdobywcy pierwszego miejsca w każdej kategorii otrzymują nagrodę pieniężną fundowaną przez Prezydenta Poznania, a laureaci dwóch pozostałych miejsc otrzymają nagrody rzeczowe. Więcej w artykule: Zgłoś swój balkon lub ogród do konkursu "Zielony Poznań".

Natomiast w najbliższy weekend, w godz. od 10:00 do 17:00 w Parku Wilsona odbędzie się kiermasz ogrodniczy "Zielony Poznań", na którym wystawcy zaoferują w cenach promocyjnych bogaty wybór materiału roślinnego z przeznaczeniem do obsadzeń balkonów, tarasów i ogrodów. Będzie można zaopatrzyć się też w akcesoria balkonowe i ogrodnicze, podłoża i nawozy.

Wszystkim zainteresowanym instruktorzy z Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców będą udzielać porad. Podczas kiermaszu będzie można również zgłosić swój udział w XIX edycji konkursu "Zielony Poznań" organizowanego z inicjatywy prezydenta miasta.

Natomiast w Palmiarni odbędzie się pokaz kotów przeznaczonych do adopcji. Podczas pokazu, który organizuje Fundacja "Animalia" będzie można zobaczyć podopiecznych fundacji, którzy czekają na swój dom, wybrać pupila dla siebie, a przede wszystkim porozmawiać o zaletach posiadania kota w domu.


R E K L A M A

Komentarze (7)

17-05-2012 23:16:02
fgh
nie do końca rozumiem zastrzeżenia, że "takie treści traktowane są jak reklama". Z punktu widzenia administratora strony - raczej jak informacja, spokojnie może je zamieścić nie pytając nikogo o zgodę. A za bardziej rozbudowane informacje, linkowanie do stron internetowych itp portal mógłby (choć nie musiałby - w zależności od założeń) pobierać opłaty. O ile nie ma - przynajmniej na początku - sensu wrzucać informacji o sklepach spożywczych, to informacje, gdzie jest sklep ogrodniczy, szewc, krawcowa, sklep zoologiczny, sklep z elektryką, firanki, zegarmistrz itp itd - jak najbardziej. Myślę, że sporo osób nie wie nawet, że na Łazarzu w okolicach Kolejowej jest myjnia samochodowa i jeżdżą na stacje benzynowe. Po szereg rzeczy - do Castoramy, choć na Łazarzu też jest "lokalny" substytut. Być może taka przejrzysta mapka przekonałaby część osób, że zakupy na Łazarzu też mogą być przyjemne i że na miejscu mają sklepy/usługi, o których często nie wiedzą.
17-05-2012 22:57:35
w
taki komercyjny plan Łazarza byłby bardzo atrakcyjny
17-05-2012 12:19:05
REDAKCJA
@fgh: Dobry pomysł, rozważę. Tylko proszę pamiętać, że wtedy takie treści traktowane są jak reklama.
17-05-2012 11:48:54
fgh
Dziękuję:) Przydałaby się na portalu jakaś mapa - na wzór tych, jakie mają centra handlowe - ze sklepami i punktami usługowymi. Bo mało brakowało, a pojechałbym po te rzeczy do jakiegoś centrum handlowego. Może na portalu lazarz.pl coś takiego można by stworzyć? Np. w oparciu o mapy google?
16-05-2012 22:58:41
w
jest przecież na Głogowskiej, przy Piotrze i Pawle po tej stronie co Rynek :)
16-05-2012 21:53:43
kaśka
Niegdyś sklep ogrodniczy był przy 8LO, ale teraz jest tam parking. Na Chociszewskiego przy Szkole nr 90 jest sklep ogrodniczy.
16-05-2012 21:23:08
fgh
Czy na Łazarzu jest gdzieś sklep ogrodniczy???? Był kiedyś na rogu Głogowskiej i Wyspiańskiego, ale został zlikwidowany.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Zielono mi" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

22

wrz

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert Dominiki Dobrosielskiej "Moje serce to jest muzyk"
(w przypadku deszczu koncert odbędzie się w sali domu kultury Klub "Krąg")

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: