Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od środy ponad 30 tegorocznych absolwentów II LO zdaje międzynarodową maturę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od środy ponad 30 tegorocznych absolwentów II LO zdaje międzynarodową maturę
04-05-2012 01:09   Janusz Ludwiczak
Mimo długiego weekendu i święta w II LO odbywa się międzynarodowa matura, do której przystąpiło w sumie 37 tegorocznych absolwentów.

Program International Baccalaureate (IB) prowadzony jest w ponad 2,2 tys. szkół w 125 krajach na całym święcie, w tym w 30 szkołach w całej Polsce, w tym właśnie w II LO na Matejki. Międzynarodowa matura odbywa się w "dwójce" już od ośmiu lat.

W tym roku międzynarodową maturę zdaje 37 osób. W środę maturzyści przystąpili do literatury angielskiej, a w czwartek 32 osoby przystąpiły do matematyki i to po angielsku. Abiturienci muszą przystąpić w sumie do sześciu przedmiotów. Do wyboru mają jeszcze geografię, historię, filozofię lub któryś przedmiot z nauk przyrodniczych, oczywiście egzamin odbywa się w języku angielskim. Ponadto maturzyści, którzy przystąpili do IB muszą zdać jeszcze egzamin w języku ojczystym.

Międzynarodową maturę IB honorują takie uczelnie jak Oxford czy Cambridge. Wszyscy absolwenci II LO, którzy od środy zdają międzynarodową maturę chcą studiować za granicą.

W piątek do egzaminów maturalnych przystąpią zaś absolwenci wszystkich liceów i szkół ponadgimnazjalnych. O godz. 9:00 rozpocznie się egzamin z języka polskiego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: