Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkańcy północnej części Łazarza zostali pozbawieni komunikacji! - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mieszkańcy północnej części Łazarza zostali pozbawieni komunikacji!
30-04-2012 15:29   Janusz Ludwiczak
Nawet kilometr mają mieszkańcy północnej części Łazarza do najbliższego przystanku komunikacji miejskiej. Wszystko za sprawą remontu ulicy Bukowskiej oraz zamknięcia skrzyżowania Grunwaldzkiej i Matejki. Z tego powodu autobusy linii 64 kursują objazdem przez Wyspiańskiego i Rondo Jeziorańskiego, zaś autobusy "T2" jadą przez Jeżyce.

Zmieniony został rozkład jazdy m.in. autobusu T2, niestety przed wyjściem z domu (Śniadeckich) sprawdziłam zmiany tylko na stronie ZTM, na którym zmiana rozkładu została naniesiona z informacją, że autobus staje na przystanku Matejki. Udałam się na przystanek, który okazało, że jest nieczynny. Najbliższy przystanek w kierunku Junikowa znajduje się dopiero na Rondzie Jana Nowaka Jeziorańskiego - pisze na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) nasza Internautka, Magdalena Pietz.

Faktycznie mieszkańcy ulicy Grunwaldzkiej, Śniadeckich, Matejki, Stolarskiej, Konopnickiej, Orzeszkowej, Grottgera, Siemiradzkiego i innych ulic w północnej części Łazarza zostali pozbawieni komunikacji miejskiej, a do najbliższego przystanku autobusowego mają przynajmniej półkilometrowy spacer.

Z powodu remontu nawierzchni na ulicy Bukowskiej ulicą Grunwaldzką nie kursują autobusy linii T2, które jadą objazdem przez Jeżyce. Przez Kraszewskiego i Dąbrowskiego jadą również autobusy linii 48, 59, 63, 69, 77, A i L. Natomiast autobusy linii nr 64 w obu kierunkach zostały skierowane objazdem przez Matejki, Wyspiańskiego, Reymonta, Rondo Jeziorańskiego, Przybyszewskiego, Dąbrowskiego i Kościelną.

Mieszkańcy północnej części Łazarza najbliższy przystanek autobusowy mają dopiero na Rondzie Jeziorańskiego lub na ulicy Matejki (przystanek "Wyspiańskiego" dla linii 64). Alternatywą są również przystanki tramwajowe na ulicy Głogowskiej lub przystanek "Kraszewskiego" na którym zatrzymują się autobusy linii T2, 48, 59, 63, 69, 77, A i L.

Pasażerowie nie dowiedzą się również z informacji wywieszonej na przystankach, ani zamieszczonej na stronach internetowych MPK i ZTM o tym jakim dokładnie objazdem kursują autobusy linii nr 64.

Problem z komunikacją w tej części dzielnicy powinien zakończyć się we wtorek 1 maja, gdy ulica Bukowska będzie znów przejezdna, a autobusy linii T2 znów pojadą ulicą Grunwaldzką, zaś "64" ulicą Matejki... przynajmniej w jedną stronę.


R E K L A M A

Fot: Magdalena Pietz
Zdjęcia przesłane przez naszą Internautkę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: W długi weekend Bukowska będzie zamknięta - będzie paraliż komunikacyjny?

ZOBACZ TAKŻE: Tramwaje wróciły na Rondo Jeziorańskiego (ale tylko na próbę) {GALERIA ZDJĘĆ}

ZOBACZ TAKŻE: Autobusy linii 64 jeżdżą przez Reymonta i Bukowską, Rondo Jeziorańskiego zostało otwarte dla ruchu

ZOBACZ TAKŻE: Ruszył remont skrzyżowania Grunwaldzkiej i Matejki.Autobusy linii 64 i T2 jadą objazdem przez Polną!

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (2)

02-05-2012 15:01:29
ikar51
oczywiście odpowiedzialnego za ten chaos nie ma i nie będzie.Wszystko gra, jesteśmy zieloną wyspą za chwilę euro2012 itd.Śmierdziele na stołkach mają ludzi w...głębokim poważaniu!
30-04-2012 22:10:42
mieszkaniec
niech już skończą te remonty, bo już nie da się wytrzymywać korków i cotygodniowych zmian mpk
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: