Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Puchar Euro 2012 w towarzystwie "Diabła" i Marcina Urbasia dotarł na Orlik przy Arenie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Puchar Euro 2012 w towarzystwie "Diabła" i Marcina Urbasia dotarł na Orlik przy Arenie
29-04-2012 22:58   Janusz Ludwiczak
Zanim Puchar UEFA Euro 2012 dotarł na Plac Wolności, wcześniej pojawił się na orliku Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych. Przy Arenie pojawili się również poznańscy EuroAmbasadorzy - były piłkarz reprezentacji Polski Andrzej Szarmach oraz znany lekkoatleta Marcin Urbaś. Później można było poczuć przedsmak Euro. Polska pokonała Włochy 6:3. Sukces ten należy do 12-letnich piłkarzy, którzy wzięli udział w turnieju, w ramach projektu " Respect Your Health".

W sobotnie przedpołudnie Puchar UEFA Euro 2012 dotarł najpierw na orlik Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Jarochowskiego. Również przy Arenie pojawili się poznańscy EuroAmbasadorzy - były piłkarz reprezentacji Polski Andrzej Szarmach oraz znany lekkoatleta Marcin Urbaś.

Wydarzenie to nie było przypadkowe. W miejscu tym rozgrywany był turniej piłkarski w ramach projektu " Respect Your Health" (Szanuj swoje zdrowie - Euroszkoły 2012).

Jest to oficjalny program społecznej edukacji zdrowotnej prowadzony przez UEFA EURO 2012. Celem Projektu jest promocja zdrowego stylu życia wśród młodych ludzi, zapobieganie paleniu papierosów i spożywania alkoholu, stosowania zdrowej diety, a także uprawiania sportu.

Turniej rozgrywany jest w ramach projektu "Respect Your Health". W sumie bierze w nim udział sześć drużyn, wśród których jest Irlandia, Hiszpania, Włochy, Grecja, Rosja i Polska. Zawodnikami są młodzi piłkarze z rocznika 2000 ze szkół poznańskich, a także z Owińsk i Tarnowa Podgórnego - mówi Róża Wachowska, koordynator projektu " Respect your Health".

Liczy się nie tylko wynik sportowy. Żeby wygrać młodzi piłkarze musieli wykazać się w konkursie wiedzy o zdrowiu. Przewidzieliśmy również strzał do papierosa. Projekt "Respect your Health" polega na ogólnych zasadach zdrowego żywienia, połączenie sportu z aspektami zdrowotnymi, czyli przeciw paleniu, piciu i zażywania innych używek - dodaje Róża Wachowska.

W turnieju wzięło udział sześć drużyn z rocznika 2000, które reprezentowały finalistów Euro 2012: Polska (Tarnowiak Tarnowo Podgórne), Hiszpania (Błękitni Owińska), Rosja (Suchary Suchy Las), Włochy (KS Koziołek Poznań II), Irlandia (Przemysław), Grecja( KS Koziołek Poznań I).

Zwycięzcą turnieju został zespół, który zgromadził największą ilość punktów w czterech konkurencjach, w skład których wchodził turniej piłki nożnej, wyścig "pudełek śniadaniowych" oraz konkurs strzałów na bramkę pod nazwą "kopnij nałóg". Ponadto młodzi piłkarze musieli sprawdzić swoją wiedzę w quizie tematycznym.

Turniej wygrała reprezentacja Polski (Tarnowiak Tarnowo Podgórne), która w meczu finałowym pokonała Włochy (KS Koziołek Poznań II) 6:3. Czy podobnie będzie podczas prawdziwego Euro 2012 przekonamy się już za dwa miesiące.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Białoruś" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

30

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Zebra" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”.
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmail.com)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: