Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie można porozmawiać o komunikacji, infrastrukturze i gospodarce na Łazarzu i w śródmieściu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie można porozmawiać o komunikacji, infrastrukturze i gospodarce na Łazarzu i w śródmieściu
25-04-2012 10:35   Janusz Ludwiczak
W Domu Tramwajarza odbędzie się kolejne spotkanie tematyczne w ramach debaty o rozwoju i odnowie śródmieścia. Tematem spotkania będzie "Rozwój komunikacji, transportu i infrastruktury oraz gospodarki w śródmieściu Poznania".

Spotkania tematyczne w ramach debaty o rozwoju i odnowie śródmieścia poświęcone były już poprawie jakości życia i zamieszkania w śródmieściu oraz przestrzeni publicznej i estetyce śródmieścia. Teraz przyszedł czas na transport, infrastrukturę i gospodarkę.

W środę i czwartek, 25-26 kwietnia w Domu Tramwajarza odbędzie się trzecie spotkanie tematyczne pt. "Rozwój komunikacji, transportu i infrastruktury oraz gospodarki w śródmieściu Poznania".

Program spotkania tematycznego nr 3 w ramach debaty publicznej na temat rozwoju i odnowy śródmieścia Poznania - "Rozwój komunikacji, transportu i infrastruktury oraz gospodarki w śródmieściu Poznania"
25, 26 kwietnia (środa, czwartek) - godz. 17:30, Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21:

Środa, 25 kwietnia 2012:

17:30 - 17:35 - Otwarcie spotkania oraz przypomnienie celu i harmonogramu debaty - Mariusz Wiśniewski, Przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania

17:35 - 17:50 - Prezentacja głównych elementów diagnozy obecnego stanu śródmieścia Poznania w wymiarze komunikacji, transportu, infrastruktury oraz gospodarki na podstawie informacji i danych urzędowych - Bogdan Frąckowiak, Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Poznania

17:50 -18:10 - Wprowadzenie do dyskusji przez prowadzących ją panelistów (po 5 min.):
dr Michał Beim, Instytut Sobieskiego, ekspert w obszarze transportu miejskiego
Bogusław Hajda - Wiceprezes Stowarzyszenia Forum Rewitalizacji, UM Lublin
Piotr Libicki, Instytut Sobieskiego, historyk sztuki oraz ekspert od krajobrazu przestrzeni

18:10 - 19:00 - Dyskusja z udziałem uczestników (po 3 min.)

19:00 - 19:05 - przerwa

19:05 - 20:15 - C.d. dyskusji z udziałem uczestników

20:15 - 20:30 - Dokonanie wskazań przez uczestników najważniejszych problemów/potrzeb zgłoszonych podczas dyskusji na specjalnie przygotowanych tablicach i zakwalifikowanie wybranych tematów do omówienia następnego dnia spotkania (26.04.)

20:30 - Zakończenie 1 dnia spotkania.

Czwartek, 26 kwietnia 2012:

17:30 - 17:50 - Otwarcie spotkania przez prowadzących spotkanie panelistów i przypomnienie głównych ustaleń z 1 dnia spotkania oraz dokonanego wyboru tematów do dalszej dyskusji.

17:50 - 19:00 - Dyskusja z udziałem uczestników

19:00 - 19:05 - przerwa

19:05 - 20:05 - C.d. dyskusji z udziałem uczestników

20:05-20:15 - Podsumowanie/wnioski ze spotkania dokonane przez panelistów

20:15-20:30- Dokonanie wskazań przez uczestników najważniejszych problemów/potrzeb zgłoszonych podczas dyskusji na specjalnie przygotowanych tablicach i zakwalifikowanie ich do III etapu debaty (w maju) celem konkretnego omówienia danego zagadnienia

20:30 - Zakończenie spotkania.


Spotkania, które dotyczyć będą komunikacji, infrastruktury i gospodarki śródmieścia zakończą II etap debaty - cyklu dyskusji o problemach śródmieścia Poznania oraz o sposobach i realiach ich rozwiązania w latach 2015-2030.

W maju odbywać będą się spotkania, podczas których poruszane będą tematy i problemy, jakie były zgłaszane przez samych mieszkańców. W czwartek, 10 maja o godz. 17:30 w auli Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego odbędzie się spotkanie zatytułowane "Rola i zadania polityki mieszkaniowej Miasta Poznania w rozwoju i odnowie śródmieścia. Ile śródmieścia dla jego mieszkańców, a ile dla jego użytkowników?".

Wstępne podsumowanie debaty publicznej o rozwoju i odnowie śródmieścia zaplanowano na 29 maja. Następnie rozpocznie się opracowywanie wniosków przez zespół roboczy koordynujący debatę, w skład którego zasiedli Radni Miasta Poznania z Komisji Rewitalizacji, przedstawiciele Urzędu Miasta i rad osiedlowych (w tym Rady Osiedla Św. Łazarz), a także paneliści i naukowcy. Zakończenie opracowywania wniosków nastąpi na przełomie września i października, po czym przygotowana zostanie uchwała do Rady Miasta o założeniach i kierunkach celem jej przyjęcia. Końcowym efektem debaty będzie opracowanie do jesieni 2013 roku zintegrowanego programu operacyjnego dla rozwoju i odnowy śródmieścia.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: