Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szalet przy Parku Wilsona zostanie wyremontowany jeszcze przed Euro 2012 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szalet przy Parku Wilsona zostanie wyremontowany jeszcze przed Euro 2012
16-04-2012 12:03   Janusz Ludwiczak
Publiczna toaleta przy ul. Berwińskiego w końcu zostanie wyremontowana. Usługi Komunalne ogłosiły właśnie przetarg na remont szaletu, który nowy wygląd zyska najpóźniej do 7 czerwca, czyli tuż przed rozpoczęciem Euro 2012.

Usługi Komunalne, jednostka budżetowa Miasta Poznania planowała remont szaletu w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Wilsona, przy ul. Berwińskiego już latem zeszłego roku, jedna powodem opóźnienia inwestycji okazały się pieniądze.

Mamy ograniczone środki finansowe. W tym miesiącu ogłosimy przetarg na remont tego szaletu. Realizacja robót nastąpi na początku przyszłego roku - mówił w październiku Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych.

W piątek Usługi Komunalne ogłosiły przetarg na remont szaletu i jak deklarują inwestycję tą zrealizują przed Euro 2012.

Ogłosiliśmy właśnie przetarg. Mam nadzieję, że remont tego szaletu zdążymy zrealizować przed Euro 2012. Będę robił wszystko, by ta toaleta została wyremontowana i była otwarta w trakcie Mistrzostw - powiedział Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych.

Wykonawcy, którzy chcą przeprowadzić remont toalety mają czas do końca miesiąca na złożenie ofert. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert to 30 kwietnia. Dokumenty wykonawcy mogą składać w sekretariacie Usług Komunalnych, przy ul. Słowackiego 43.

Usługi Komunalne rozważały również postawienie przy Parku Wilsona toalety automatycznej, na to nie zgodził się jednak Miejski Konserwator Zabytków.

Rozważaliśmy zamknięcie tego szaletu i zastąpienie go toaletą automatyczną . Koszt jego remontu nie będzie mały, jest to obiekt podziemny i zawilgocony. Okazało się też, że pani konserwator zabytków nie zgodziła się na lokalizację w tym rejonie żadnej toalety automatycznej. Koszt takiej toalety byłby zdecydowanie niższy od remontu istniejącego szaletu - dodaje Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych.

Wykonawca, który zostanie wyłoniony w przetargu będzie miał czas do 7 czerwca na wywiązanie się z podpisanej umowy i zrealizowanie inwestycji. Remont szaletu będzie kosztował ok. 300-500 tys. zł.


Komentarze (4)

18-04-2012 16:56:32
seba
w 1,5 miesiaca zdaza to wyremontowac? watpliwe, ale dobrze niech ten syf zobacza kibice zmierzajacy do strefy kibica na arenie
17-04-2012 11:47:51
:O
Sympatyczne miejsce :)
16-04-2012 15:38:38
w
dokumentacja przetargowa zawiera znikomą ilość informacji dot. projektowanego wnętrza, co w połączeniu z pośpiechem i cięciem kosztów (noramlne, żeby wygrać przetrag) może oznaczać, że efekt wizualny realizacji remontu to jedna wielka ruletka.
16-04-2012 12:40:13
cw
i tak nie zdążą, pewnie będą odwołania w przetargu. dlaczego w tym mieście robi się wszystko na ostatnią chwilę?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: