Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczął się remont torowiska na Pl. Wolności. "Szesnastką" nie dojedziemy w okolice Kupca - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczął się remont torowiska na Pl. Wolności. "Szesnastką" nie dojedziemy w okolice Kupca
15-04-2012 01:08   Janusz Ludwiczak
W sobotę rozpoczął się remont torowiska na Pl. Wolności i ul. 27 Grudnia. Przez najbliższy miesiąc "szesnastką" zamiast na pl. Bernardyński i w okolice Kupca będziemy mogli z Łazarza dojechać np. na Śródkę. Swoje trasy zmieniły również tramwaje linii nr 2, 3, 9, 11, 13 i N21, uruchomiona została także autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj - T9".

W ramach inwestycji wymienione zostanie torowisko na ulicy 27 Grudnia i Placu Wolności, a także wyremontowany zostanie przystanek na przeciwko Arkadii.

Przez najbliższy miesiąc swoje trasy zmieniły tramwaje linii nr 2, 3, 9, 11, 13, 16 i N21.

"Dwójka" i "dziewiątka" kursują teraz objazdem przez Górną Wildę, Królowej Jadwigi, Stanisława Matyi, Towarową, Św. Marcin, Most Uniwersytecki i Rondo Kaponiera. Tym samym ulicą Towarową jeździ aż siedem linii tramwajowych (pytanie jak długo wytrzyma tam torowisko).

Dla linii tramwajowych nr 3 i 11 wytyczony został objazd prowadzący przez Roosevelta, Rondo Kaponiera, Most Uniwersytecki, Św. Marcin, Mielżyńskiego, Pl. Cyryla Ratajskiego i 23 Lutego, do pętli na Placu Wielkopolskim.

"Trzynastka" ze Starołęki skrócona została do al. Marcinkowskiego, gdzie pełnić rolę "wahadła", tzn. tramwaje linii nr 13, które od strony Starołęki dojadą do przystanku końcowego "Marcinkowskiego", gdzie następnie już bez pasażerów cofają się do przystanku zlokalizowanego od strony ul. Św. Marcin. Stamtąd zabiorą pasażerów, którzy chcą dojechać w okolice Pl. Bernardyńskiego, Politechniki czy Ronda Rataje. Od soboty "trzynastka" jeździ z podwojoną częstotliwością - w godzinach szczytu co 5 minut, a po godz. 19, w soboty i niedziele i święta co 10 minut.

Od skrzyżowania Królowej Jadwigi i Garbar przez Strzelecką, Podgórną, al. Marcinkowskiego, 27 Grudnia, Gwarną do Ronda Kaponiera co ok. 10 minut kursują autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T9.

Do połowy maja nie będzie można też "szesnastką" dojechać z Łazarza do Politechniki, pl. Bernardyńskiego czy w okolice Kupca. Od soboty tramwaje linii nr 16 kursują po następującej trasie: GÓRCZYN - Głogowska - Most Dworcowy - Stanisława Matyi - Królowej Jadwigi - Krzywoustego - Rondo Rataje - Jana Pawła II - Rondo Śródka - Wyszyńskiego - Estkowskiego - Małe Garbary - Wolnica - Plac Wielkopolski - 23 Lutego - Pl. Cyryla Ratajskiego - Mielżyńskiego - Fredry - Most Teatralny - Roosevelta - Trasa PST - OS. SOBIESKIEGO.

Remont ma zakończyć się najpóźniej do 15 maja i będzie kosztować 2,7 mln zł.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

12

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Ulica dla dzieci - Ulica dla wszystkich
w godz 12:00-19:00, ul. Dmowskiego przy SP77

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: