Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zakończył się remont peronów 1, 2 i 3. Za 39 mln zł. m.in. zamontowano windy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zakończył się remont peronów 1, 2 i 3. Za 39 mln zł. m.in. zamontowano windy
14-04-2012 01:48   Janusz Ludwiczak
W ramach budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego i nowego dworca kolejowego spółka PKP Polskie Linie Kolejowe wyremontowała perony 1, 2 i 3. Najpierw od kwietnia do października metamorfozę przeszedł peron 3. Pod koniec marca zakończyła się przebudowa peronu 1.

W ramach inwestycji wyremontowane zostały perony 1, 2 i 3, tunele łączące te perony. Wybudowane zostały także windy, które ułatwią poruszanie się szczególnie osobom niepełnosprawnym. Ponadto zostało wykonane nowe zadaszenie, zamontowano tablice informacyjne i ławki. Wymienione zostały również zwrotnice i torowisko kolejowe - powiedział Zbigniew Wolny, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe SA Centrum Realizacji Inwestycji w Poznaniu.

Na razie nie wiadomo kiedy odnowione zostaną pozostałe perony.
Są plany przebudowy również peronów 4, 5, 6 ale na razie nie jestem w stanie powiedzieć w jakim terminie - dodaje Zbigniew Wolny.

Remont trzech peronów kosztował spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe ok. 39 mln zł.


Komentarze (2)

14-04-2012 23:04:56
Adi
A jak ostatnio chciałem skorzystać z windy na 3 peronie, bo walizka ważyła sporo, to w środku ktoś po prostu zrobił sobie z windy toaletę. Dlaczego nie ma tam systemu monitoringu? Obawiam się, że windy długo nie pociągną:-( i wkrótce będzie jak zawsze. Mam też spore zastrzeżenia do systemu identyfikacji wizualnej tablic i innych elementów dworca. Mamy mieć Euro a napisy są tylko po polsku, gdzie tu troska o turystów. Niech się bambusy polskiego uczą, czy jak? To ma być miasto otwarte na Europę?
14-04-2012 15:43:40
De.
Żadna rewelacje ten remont. Podobnie wyglądają ostatnio wyremontowane perony na trasie do Wągrowca.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
In memoriam Sat- Poz- Łazarski Wieczór Zaduszkowy poświęcony pamięci Zygmunta Dreżewskiego i innym zacnym mieszkańcomODWOŁANE

03

lis

do 06-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje Technologie Maszyny
"3D Solutions" - Targi Druku i Skanu Trójwymiarowego
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
ODWOŁANE

08

lis

11:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
XX Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej - koncert festiwalowy: motyw Stabat Mater w kompozycjach Bacha, Pergolesiego i Koszewskiego
Ze względu na ograniczenia związane z „czerwoną strefą” w konc

17

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Stone" - targi kamieniarskie
"Glass" - targi szkła
ODWOŁANE

18

lis

do 20-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Instalacyjne
Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa
"Poznań Drone Expo"
ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: