Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Seniorzy świętowali 22-lecie Dziennego Domu Pomocy Społecznej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Seniorzy świętowali 22-lecie Dziennego Domu Pomocy Społecznej
13-04-2012 06:39   Janusz Ludwiczak
W czwartek 22-lecie istnienia obchodził Dzienny Dom Pomocy Społecznej nr 1, który od 1990 roku mieści się przy ul. Konopnickiej. Była to doskonała okazja do wspomnień. Seniorzy wysłuchali również koncertu zespołu "Piastowski Promień".

Dzienny Dom Pomocy Społecznej nr 1 powstał 2 kwietnia 1990 roku. Obecnie mamy 46 pensjonariuszy. Są osoby, które już od 12 lat do nas regularnie uczęszczają. Najmłodszy pensjonariusz ma 54 lata, a najstarszy 91 lat - powiedziała Maria Paradowska, kierownik Dziennego Domy Pomocy Społecznej nr 1 przy ul. Konopnickiej.

A jak wygląda zwykły dzień w Dziennym Domu Pomocy Społecznej?

O godz. 8:30 jest śniadanie, po którym odbywają się zajęcia na świetlicy, rehabilitacja i gimnastyka. Seniorzy mogą udzielać się również w chórze i kółkach teatralnych. Niekiedy zdarzają się wycieczki, a także wyjścia do kina lub teatru - wyjaśnia Maria Paradowska.

Jubileusz był doskonałą okazją do wspomnień. Dla seniorów z Konopnickiej wystąpił zespół "Piastowski Promień" z Dziennego Domu Pomocy Społecznej nr 3 na os. Piastowskim.

Od lipca nastąpią zmiany w działalności dziennych domów pomocy społecznej. Wszystkie cztery placówki połączą się w Zespół Dziennych Domów Pomocy, których siedziba będzie mieścić się przy ul. Konopnickiej 18.

Szykuje się reorganizacja dziennych domów pomocy społecznej, którą zatwierdziła już Rada Miasta Poznania. Od 1 lipca będzie działał Zespół Dziennych Domów Pomocy, w skład którego będą wchodziły filie dziennych domów, które obecnie są samodzielnymi placówkami. Cały zespół będzie mieścił się właśnie tutaj, przy ulicy Konopnickiej 18. Zmiany te nie dotyczą naszych podopiecznych - tłumaczy Maria Paradowska, kierownik Dziennego Domy Pomocy Społecznej nr 1.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: