Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez dwa dni dyskutowano o estetyce i przestrzeni publicznej śródmieścia. Powróci plastyk miejski? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przez dwa dni dyskutowano o estetyce i przestrzeni publicznej śródmieścia. Powróci plastyk miejski?
13-04-2012 04:31   Janusz Ludwiczak
W środę i czwartek w Domu Tramwajarza odbywała się druga część debaty publicznej na temat rozwoju i odnowy śródmieścia Poznania. Tym razem tematem przewodnim była "Przestrzeń publiczna, dziedzictwo oraz estetyka śródmieścia Poznania".

W spotkaniu udział wzięli m.in. prof. Krzysztof Podemski - Instytut Socjologii UAM, dr Andreas Billert - ekspert z dziedziny rewitalizacji miast, Ewa Kipta - Prezes Stowarzyszenia Forum Rewitalizacji, UM Lublin, Jakub Głaz, publicysta, krytyk architektury, a także Mariusz Wiśniewski - Przewodniczący Komisji Rewitalizacji Rady Miasta Poznania.

Podczas pierwszego dnia debaty przybyli mieszkańcy mogli m.in. dowiedzieć się co to jest przestrzeń publiczna.

Park Wilsona jest zamykany na noc jest to więc przestrzeń półpubliczna - wyjaśniał prof. Krzysztof Podemski - Instytut Socjologii UAM.
Jest sporo przestrzeni "niczyjej", to nie znaczy, że nie ma ona właściciela - dodał.

Uczestnicy debaty w trakcie dyskusji stwierdzili, że w Poznaniu brakuje plastyka miejskiego, który mógłby poprawić estetykę w śródmieściu, chociażby pod względem reklam i szyldów.

Za dwa tygodnie odbędzie się trzeci cykl debaty publicznej na temat rozwoju i odnowy śródmieścia Poznania. Spotkanie, które odbędzie się 25 i 26 kwietnia będzie poświęcone rozwojowi komunikacji, transportu i infrastruktury oraz gospodarki w śródmieściu Poznania.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: