Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ruszył remont skrzyżowania Grunwaldzkiej i Matejki.Autobusy linii 64 i T2 jadą objazdem przez Polną! - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ruszył remont skrzyżowania Grunwaldzkiej i Matejki.Autobusy linii 64 i T2 jadą objazdem przez Polną!
10-04-2012 13:58   Janusz Ludwiczak
Skrzyżowanie ulic Grunwaldzkiej, Matejki i Szylinga zostało zamknięte dla ruchu. Kierowcy przez najbliższy miesiąc będą korzystać z wydłużonego ronda z przejazdami przez torowisko na ul. Grunwaldzkiej. Okazało się, że problem z nawracaniem na tymczasowym rondzie mają autobusy, dlatego linie nr 64, T2 i 251 skierowano objazdem przez Wojskową, Marcelińską, Polną i Bukowską.

Rozpoczął się kolejny etap remont torowiska w ciągu ulicy Grunwaldzkiej. W nocy zmieniła się organizacja ruchu kołowego na skrzyżowaniu ulic Matejki, Grunwaldzkiej i Szylinga. Zamknięty został przejazd przez skrzyżowanie i torowisko tramwajowe. Ruch został poprowadzony po wydłużonym rondzie z przejazdami przez torowisko za przystankami tramwajowymi na ulicy Grunwaldzkiej.

I tak kierowcy, którzy z ulicy Matejki chcą dojechać w kierunku Jeżyc muszą z ulicy Matejki skręcić w prawo w Grunwaldzką, zawrócić tuż za przystankiem tramwajowym, na wysokości ulicy Stolarskiej, a następnie z ulicy Grunwaldzkiej skręcić w prawo w Szylinga.

Od strony ulicy Bukowskiej kierowcy muszą z ulicy Szylinga skręcić w prawo w Grunwaldzką, a następnie na wysokości dawnego kina Olimpia zawrócić i dalej skręcić w lewo w ulicę Matejki.

Natomiast aby skręcić z Grunwaldzką w Szylinga trzeba dojechać do wysokości szpitala i następnie nawrócić przy skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Stolarskiej, a dalej skręcić w prawo w ulicę Szylinga.

Zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej, Szylinga i Matejki obowiązywać będą przez około miesiąc. W tym czasie wymieniane będzie torowisko tramwajowe i nawierzchnia jezdni.

Problem z nawracaniem na tymczasowym rondzie - tzn. wymanewrowania na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości ulicy Stolarskiej miały autobusy, dlatego od godz. 11:00 do odwołania zmieniły się trasy linii nr 64, T2 oraz 251.

Autobusy linii nr 64 w kierunku Literackiej kursują objazdem przez Matejki, Wyspiańskiego, Wojskową, Marcelińską, Polną, Bukowską i Szylinga. Powrót w kierunku Kaczej odbywa się bez zmian.

Autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T2 oraz linii nocnej nr 251 w kierunku Kaponiery jadą objazdem przez Rondo Jeziorańskiego, Grunwaldzką, Wojskową, Marcelińską, Polną, Bukowską, Zeylanda, Zwierzyniecką do Ronda Kaponiera. Powrót bez zmian.

Z całkowitego użytkowania wyłączone zostały przystanki: "Palmiarnia" na ulicy Matejki w kierunku Strzeszyna Greckiego dla autobusów linii 64 oraz "Matejki" na ulicy Szylinga w kierunku do ulicy Bukowskiej dla linii 64, T2 i 251 oraz "Matejki" na ulicy Grunwaldzkiej przy dawnym kinie Olimpia dla linii T2.

Niestety ZTM nie wywiesił na przystankach żadnej informacji o zmianach i objazdach tras autobusów linii 64, T2 i 251, a stojący na przystankach pasażerowie mogli dowiedzieć się o zmianach jedynie z zakrytego znaku drogowego "przystanek nieczynny".

Zmiany w komunikacji miejskiej oraz nową organizację ruchu zaznaczyliśmy też na naszej mapie - www.plan.lazarz.pl


Komentarze (2)

10-04-2012 20:21:19
kierowca mpk
Mądre głowy z ztm nie wiedziały, że autobusy, nawet 12-metrowe nie zmieszczą się na tym prowizorycznym rondzie?
10-04-2012 16:36:50
kaśka
to już przestaje być śmieszne, jak się poruszać po tym mieście hau hau????
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: