Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od wtorku dłuższe płatne parkowanie wokół Targów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od wtorku dłuższe płatne parkowanie wokół Targów
15-04-2012 14:18   Janusz Ludwiczak
Od wtorku strefa płatnego parkowania, która swoim zasięgiem obejmuje również część Łazarza - okolice MTP i Dworca Zachodniego będzie obowiązywała dłużej - w dni robocze już od 8 zamiast jak było do tej pory od 10 oraz dodatkowo w soboty.

Początkowo wydłużona strefa parkowania miała zacząć obowiązywać od maja, jednak uchwała Rady Miasta Poznania (z 20 marca 2012) ukazała się w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego znacznie wcześniej niż to planowano. Dzięki temu ZDM szybciej wprowadzi zmiany.

I tak już od wtorku 17 kwietnia strefa płatnego parkowania będzie obowiązywała już od godz. 8:00 do 18:00 (do tej pory było to od 10:00 do 18:00) oraz dodatkowo w soboty od 8:00 do 14:00.

Strefa parkowania obejmuje swoim zasięgiem całe centrum miasta (w obrębie ulic: Dworcowa, Królowej Jadwigi, do rzeki Warta, dalej do ul. Estkowskiego, wzdłuż ulicy Szyperskiej, Garbary i torów kolejowych), a od maja zeszłego roku również Jeżyce.

Od kilku lat Strefa Płatnego Parkowania obejmuje również fragment Łazarza - głównie okolice Międzynarodowych Targów Poznańskich i Dworca Zachodniego (m.in. na ul. Konopnickiej, Orzeszkowej, Śniadeckich, Zachodniej i fragmencie Głogowskiej i Grunwaldzkiej).

Dzięki wprowadzeniu strefy parkowania w soboty miasto zyska co miesiąc 60 tysięcy złotych.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: