Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Janusz Palikot odwiedził Targi, by z młodymi porozmawiać o emeryturach, pracy i gospodarce - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Janusz Palikot odwiedził Targi, by z młodymi porozmawiać o emeryturach, pracy i gospodarce
31-03-2012 23:39   Janusz Ludwiczak
O więzieniach CIA, niespełnionych obietnicach rządu USA, bezrobociu, emeryturach, głosowaniu przez internet, ustawie o związkach partnerskich i legalizacji lekkich narkotyków rozmawiał w sali zielonej MTP z uczestnikami I Kongresu Młodych poseł Janusz Palikot.

I Kongres Forum Młodych, który odbył się w sobotę w sali zielonej MTP zakłóciła poznańska Naszość. Do sali wtargnęło czterech przebranych demonstrantów, którzy skandowali "Nie dla UFO!" i trzymali transparent z napisem "Tajne więzienia SIJAJEJ".

"Panie Palikocie wiem, że ufo porwało pana celem wykonywania eksperymentów na pana mózgu. Od tego czasu boi się pan krzyża i nienawidzi religii katolickiej" - mówił do Janusz Palikota jeden z członków Naszości.

Po kilku minutach Naszość została wyproszona z sali.

Podczas spotkania przewodniczący Ruchu Palikota mówił między innymi o tajnych więzieniach CIA, niespełnionych obietnicach rządów USA, bezrobociu i emeryturach.

Szczytem obłudy była półtoramiesięczna dyskusja nad problemem zastępczym, czy podwyższyć wiek emerytalny do 67 roku życia. Ludzie w Polsce chcą pracować. Jeżeli mają taką możliwość to będą pracować - mówił na Forum Młodych Janusz Palikot.

Poseł Palikot rozmawiał z młodymi ludźmi na temat ich aktywności.

Za kilka dni złożymy projekt głosowania przez internet. Jest to już w kilku krajach - w Szwajcarii w referendach, w Estonii w wyborach parlamentarnych. Techniczne jest to możliwe do zrealizowania. Wtedy być może spowodowałoby to, że znacznie więcej młodzi ludzi zdecydowałoby się głosować - mówił podczas kongresu Forum Młodych Janusz Palikot.

Zdaję sobie sprawę, że parlament tego nie przegłosuje, ale i tak mamy zamiar o tym głośno mówić. W Sejmie tej kadencji przepadnie pewnie około 80 procent naszych projektów, ale ważne, by społeczeństwo o nich usłyszało i uwierzyło, że coś można w tym kraju zmienić - dodał Palikot.

Szef Ruchu Palikota odpowiadał również na pytania o terminie wprowadzenia związków partnerskich, legalizacji miękkich narkotyków i wyprowadzeniu lekcji religii ze szkół, a także ułatwieniach dla przedsiębiorców. W spotkaniu uczestniczyło ponad 200 osób.


Komentarze (5)

03-04-2012 16:26:20
xyz
i nawet pana RADNEGO H. zainteresowała debata:)
01-04-2012 22:39:52
wasyl
i bardzo dobrze, w mlodych przyszlosc. Głosowanie przez internet - najwyższy czas. Związki partnerskie - czekamy.
01-04-2012 22:11:47
pyrus
Naszość - banda kretynów.
01-04-2012 21:53:04
w
Naszość jak zwykle czujna wobec absurdu i głupoty - brawo!
01-04-2012 13:35:39
Poznaniak
Fajnie gadał
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: