Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczestnik "Afryki Nowaka" opowie o swojej wyprawie śladami łazarskiego podróżnika - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczestnik "Afryki Nowaka" opowie o swojej wyprawie śladami łazarskiego podróżnika
27-03-2012 00:26   Janusz Ludwiczak
Rozpoczęły się X Dni Turystyki, na których można posłuchać opowieści znanych podróżników, którzy dotarli do najróżniejszych zakątków świata. Organizatorzy przygotowali również liczne konkursy oraz warsztaty dla osób, którym turystyka, podróże i geografia nie są obce. Chętni mogą również spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej.

Dni Turystyki to festiwal organizowany przez studentów i pracowników Turystyki i Rekreacji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ma na celu przybliżenie kultury oraz geografii najróżniejszych zakątków świata. Dzięki tej imprezie można poznać smak świata i poczuć się jak w drodze.

W poniedziałek, w trakcie pierwszego dnia X Dni Turystyki dr hab. Michał Jarnecki wygłosił wykład "Ukryty sekret Azji – Birma", zaś Aleksander Doba opowiedział o swojej podróży "Kajakiem przez Atlantyk". W Collegium Geographicum UAM na Różanym Potoku odbył się również wieczór kultury tajskiej, w trakcie którego odbyła się prezentacja masażu tajskiego oraz pokaz tradycyjnego tańca przy rytmach tajskiej muzyki.

Tegoroczne Dni Turystyki będą nawiązywać również do Łazarza. To właśnie tutaj mieszkał słynny podróżnik, Kazimierz Nowak. O swojej sztafecie "Afryka Nowaka" opowie we wtorek 27 marca o godz. 17:00 jeden z uczestników wyprawy, Kuba Wolski.

Chętni mogą spróbować swoich sił również na ściance wspinaczkowej i to za darmo.

Program X Dni Turystyki - Collegium Geographicum Uniwersytetu im. Adama Mickiewiczam ul. Dzięgielowa 27 (Morasko - Różany Potok)

Wtorek, 27 marca 2012
Warsztaty: 14:00 – Jacek Fabiś – Warsztaty Pilockie
Prelekcje podróżników:
16:00 – Tomek Kowalski – „Inspiracje – wyprawa dookoła świata”
17.00 – Kuba Wolski – „Afryka Nowaka – relacja ze sztafety”
18:30 – Marek Tomalik – „Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia”
20:00 – Mieczysław Bieniek – „Przez Karakorum w marzenia”

Środa, 28 marca 2012
Warsztaty:
16:00 – Łukasz Turkowiak – warsztaty wspinaczkowe oraz możliwość skorzystania z profesjonalnej ścianki wspinaczkowej pod okiem instruktora
17:00 – Krzysztof Petek – warsztaty surwiwalowe
Prelekcje podróżników:
18:30 – Alek Adamus i Paweł Bartnik – „Autostopem Ku Wolności”
20:00 – Jacek Pałkiewicz – „Pomnik u źródeł Amazonki”
Uwaga: Z przyczyn niezależnych od Organizatora program może ulec zmianom.

Więcej informacji o X Dniach Turystyki, nad którymi portal lazarz.pl sprawuje patronat medialny można znaleźć na stronie internetowej: www.dniturystyki.pl


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: