Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Kasprowicza powstała aleja Bagienna? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Kasprowicza powstała aleja Bagienna?
26-03-2012 11:49   Janusz Ludwiczak
Za ponad dwa miesiące w Parku Kasprowicza powstanie miasteczko dla kibiców. Równolegle do ulicy Chociszewskiego, od skrzyżowania ulic Jarochowskiego i Potworowskiego do przedszkola nr 32 oraz dalej do ul. Reymonta prowadzi droga, która przez naszego Czytelnika określana jest aleją Bagienną? Opinia ta nie jest przypadkowa, gdyż droga dojazdowa do pobliskich budynków jest w fatalnym stanie. Problem jednak w tym, że nie jest to oficjalna droga publiczna - nie należy ona ani w administracji Zarządu Dróg Miejskich ani Zarządu Zieleni Miejskiej.

Euro 2012 coraz bliżej. Są już dostępne plany zagospodarowania Parku Kasprowicza pod kątem Strefy Kibica. Szkoda, że jedna z dróg osiedlowych przylegających do tego Parku - raczej reklamą dla Łazarza nie będzie. Może zatem jest okazja ku temu, aby ten wizerunek polepszyć? Nikt nie mówi od razu o wyłożeniu kostką brukową, ale może asfalt, lub choć posypać żwirem? Niejeden pijany "ze szczęścia" kibic - wyłoży się tam jak nic - pisze na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) nasz internauta, Dariusz Kamiński

Droga, prowadząca równolegle do ulicy Chociszewskiego (od skrzyżowania ulic Jarochowskiego i Potworowskiego do Przedszkola nr 32 i dalej do ulicy Reymonta) nie ma statusu drogi publicznej. Okazuje się, że droga ta nie należy do Zarządu Dróg Miejskich, ani nie odpowiada za nią również Zarząd Zieleni Miejskiej.

Droga przylegająca do Parku Kasprowicza od strony ulicy Chociszewskiego nie należy do parku i nie jest w administracji naszego zarządu - tłumaczy Jolanta Szymczak z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Za drogę tą odpowiada administracja budynków przy ul. Chociszewskiego 26a-32a i 46a-52a, gdyż jest to droga wewnętrzna.


Fot: Dariusz Kamiński
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Zapadł się nowy chodnik na ulicy Kolejowej. Chodnik powstał dla samochodów?

ZOBACZ TAKŻE: Drogowcy wzięli się za usuwanie dziur na Chociszewskiego

ZOBACZ TAKŻE: Na pętli T3 powstała ogromna dziura

ZOBACZ TAKŻE: Śmietnik powstał przy tymczasowej zajezdni na Hetmańskiej?

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (8)

16-04-2012 16:42:49
Swoja
Droga Bagienna to pikuś w porównaniu z terenami przyległymi do pływalni- tam dopiero super wizytówka Poznania, brud, smród i składowsko śmieci- BOMBA EKOLOGICZNA w centrum Poznania - i winnych nie ma!! Normalka
26-03-2012 21:38:34
Negatyw
"a o tym to trzeba było pomyśleć nim się samochód kupowało!" Powiedz to 2,5 letniemu dziecku, którego codziennie wożę rano do rodziców. Nie mogę zaparkować w powietrzu, a zaparkowanie na drodze podwórkowej = zatrąbienie na śmierć przez inne auta. Poza tym Aleja Bagienna nie służy jedynie do parkowania aut. Dzieci muszą przejść tę drogę, aby dotrzeć do placu zabaw. Tak więc - temat ma zdecydowanie szerszy aspekt.
26-03-2012 20:15:49
mieszkam niedaleko
A kto powiedział że to w ogóle jest droga, to że kierowcy sobie tam rozjeździli, bo każdy chce z okna samochód widzieć to jeszcze wcale nie znaczy że to jest droga! To samo tyczy przydrożnej zieleni rozdzielającej chodniki od jezdni, "bo gdzie mam parkować", a o tym to trzeba było pomyśleć nim się samochód kupowało! Generalnie to będzie wstyd dla miasta i kraju, że tylu ludzi zobaczy ten syf. Już nie wspomnę o tych zaśmieconych okolicach parku.
26-03-2012 19:37:43
Lokator SM
Mieszkający w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowych płacą"odpowiednio" wysokie czynsze i fundusz remontowy aby mieć porządne drogi. Nikt nie daje dofinansowania na drogi wewnętrzne,kiedy robi sięremont to zaciągane są kredyty spłacane potem latami. Dlaczego z naszych podatków ma być remontowana droga Wspólnoty.
26-03-2012 19:30:59
feli
ciekawie to będzie wyglądać latem gdy będa np. ulewy. już widzę miny Irlandczyków, Włochów czy Chorwatów. kolejnego wstydu najemy się ze stanem nawierzchni w alejkach parku kasprowicza. a najwieksza poruta to bedzie jak zawali sie hala arena, ktora juz dawno powinna byla zostac wyremontowana.
26-03-2012 16:55:48
wujek
ladnie ladnie tak Cyego Pan redaktor chce ___
26-03-2012 14:01:14
Negatyw
Tylko owe Wspólnoty, mogłyby otrzymać na ten cel jakieś dofinansowanie. Skoro Carlberg sypnie sakwą - warto zrewitalizować i Aleję Bagienną. W końcu ona PRZYLEGA do Parku Kasprowicza.
26-03-2012 12:45:36
Łukasz Prymas
Więc RO nie może w żaden sposób "zdopingować" Wspólnoty do naprawy tej drogi. Niestety, dopóki sama wspólnota się za to nie weźmie to pewnie tak pozostanie przez dłuższy czas.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: