Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zmarł ks. Tadeusz Raszyk, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zmarł ks. Tadeusz Raszyk, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej
25-03-2012 01:17   Janusz Ludwiczak
W piątek wieczorem po ciężkiej chorobie w wieku 64 lat zmarł ks. Tadeusz Raszyk, długoletni proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej. We wrześniu proboszcz wspólnoty protestanckiej obchodził 30-lecie pracy w Poznaniu. Pogrzeb odbędzie się w piątek, 30 marca.

Ks. Tadeusz Raszyk urodził się 7 października 1948 r. w Goleszowie na Śląsku Cieszyńskim. 26 grudnia 1971 r. po ukończeniu studiów na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej został ordynowany na duchownego Kościoła Ewangelicko-Augburskiego. Był wikariuszem w Katowicach, a później administratorem parafii w Świdnicy.

1 czerwca 1980 r. ks. Tadeusz Raszyk objął administrację Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu, gdzie od 2 sierpnia 1981 r. pełnił funkcję proboszcza. Był również członkiem Synodu i radcą Konsystorza.

Dzięki staraniom ks. Tadeusza Raszyka udało się w 2004 r. wybudować kościół Łaski Bożej i centrum parafialne przy ul. Obozowej (w pobliżu Ronda Jeziorańskiego i sąsiedztwie Parku Manitiusa).

Ks. Tadeusz Raszyk zmarł po ciężkiej chorobie w piątek, 23 marca w wieku 64 lat. W niedzielę o godz. 10:00 w kościele Łaski Bożej przy ul. Obozowej odbędzie się nabożeństwo żałobne, a o godz. 20:00 czuwanie modlitewne. Pogrzeb odbędzie się w piątek, 30 marca o godz. 12:00 na terenie Centrum Parafialnego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: