Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznaniak zużywa codziennie ponad 100 litrów wody - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznaniak zużywa codziennie ponad 100 litrów wody
22-03-2012 23:19   Janusz Ludwiczak
Codziennie Aquanet dostarcza wodę do 770 tysięcy odbiorców. Poznaniak zużywa średnio 104 litry wody dziennie. 22 marca z inicjatywy ONZ od 20 lat obchodzony jest Światowy Dzień Wody.

Światowy Dzień Wody ustanowiony został przez ONZ w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro w Brazylii, w ramach Agendy 21. Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.

Okazuje się, że przeciętny poznaniak zużywa codziennie ponad 0,1 metrów sześciennych wody.

Statystyczny odbiorca naszych usług zużywa dziennie ok. 104 litrów wody. W 2011 r. przyjęliśmy i oczyściliśmy 54 101 382 tys. m3 ścieków, poddając je obróbce mechaniczno-biologicznej z usuwaniem biogenów. Największe przepływy zanotowaliśmy na naszych głównych obiektach tj. Centralnej Oczyszczalni Ścieków i Lewobrzeżnej Oczyszczalni Ścieków. Poza nimi obsługujemy jeszcze 5 innych oczyszczalni: w Mosinie, Szlachęcinie, Borówcu, Chludowie oraz Głuszynie - wyjaśnia Dorota Wiśniewska, rzecznik Aquanetu.

Eksploatujemy 19 ujęć wody oraz 19 stacji uzdatniania. Dostarczamy zimną wodę dla mieszkańców: Poznania, Swarzędza, Czerwonaka, Puszczykowa, Murowanej Gośliny, Mosiny, Lubonia, Rokietnicy, Suchego Lasu, Tarnowa Podgórnego, Dopiewa, Komornik, Kórnika, Brodnicy, Kleszczowa oraz Obornik. Roczna produkcja wody czystej ukształtowała się na poziomie ok. 47 079 000 m3. Codziennie dostarczamy zimną wodę 770 tysięcy odbiorcom - dodaje Dorota Wiśniewska z Aqunetu.

Z okazji Światowego Dnia Wody w czwartek Aquanet promował modernizację naszej największej Stacji Uzdatniania Wody w Mosinie. Przechodnie, którzy pojawili się na Starym Rynku i na deptaku, otrzymywali od "kropelek" bratki w doniczce.

Natomiast do 20 kwietnia poznaniacy będą mogli przeprowadzić w Laboratorium Badań Środowiskowych Aqunet-u przy ul. Dolna Wilda 126 badania wody w promocyjnych cenach


Fot: Janusz Ludwiczak (0), Aquanet (1-7)

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: