Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Joanna Bielawska-Pałczyńska zastąpi Marię Strzałko. Arena będzie zabytkiem? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Joanna Bielawska-Pałczyńska zastąpi Marię Strzałko. Arena będzie zabytkiem?
19-03-2012 23:55   Janusz Ludwiczak
Od 2 kwietnia Joanna Bielawska-Pałczyńska będzie pełniła funkcję dyrektora Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków, tym samym zastąpi obecnego Miejskiego Konserwatora Zabytków, Marię Strzałko, która z końcem marca przechodzi na emeryturę. Nowa Miejska Konserwator Zabytków chciałby m.in. objąć ochroną konserwatorską Arenę, która ma zostać wpisana do rejestru zabytków.

Joanna Bielawska-Pałczyńska została wybrana w konkursie, do którego zgłosiło się sześciu kandydatów. Nowy Miejski Konserwator Zabytków został wybrany przez komisję konkursową, w skład której zasiadł architekt miejski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, miejski sekretarz czy przedstawiciele Rady Miasta.

Joanna Bielawska-Pałczyńska będzie p.o. dyrektora Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków od 2 kwietnia i tym samym zastąpi obecnego Miejskiego Konserwatora Zabytków, Marię Strzałko, która z końce marca przechodzi na emeryturę.

Nowa konserwator ukończyła historię sztuki na UAM. Od 1992 roku pracuje w biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków i zajmuje się sprawami z zakresu ochrony zabytków architektury i budownictwa.

Joanna Bielawska-Pałczyńska prowadziła nadzór konserwatorski m.in. nad remontem kościoła Matki Boskiej Bolesnej, renowacją Dworca Letniego czy modernizacją kamienic m.in. przy ul. Siemiradzkiego i Matejki, a także prowadzonymi pracami na terenie MTP czy cmentarza Górczyńskiego. Jest autorką "Spisu zabytków architektury Miasta Poznania"

Nowa Miejska Konserwator Zabytków zapewnia, że "rewelacji nie będzie". Joanna Bielawska-Pałczyńska chciałaby objąć ochroną konserwatorską halę Arenę, która miałaby zostać wpisana do rejestru zabytków.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: