Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zenon Laskowik otrzymał "Dziennikarskie Koziołki" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zenon Laskowik otrzymał "Dziennikarskie Koziołki"
17-03-2012 00:54   Janusz Ludwiczak
Znany satyryk Zenon Laskowik otrzymał nagrodę "Dziennikarskie koziołki", natomiast Sławomir Pietras został laureatem nagrody im. Zdzisława Beryta. W auli Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych przy ul. Głogowskiej Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP wręczył w piątek nagrody wyróżnionym.

Od 1996 roku Zarząd Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej przyznaje coroczne nagrody "Dziennikarskie koziołki". Miano to otrzymują dziennikarze od dziennikarzy niezależnie od redakcji i stowarzyszenia. Liczy się osobowość, styl i charakter dziennikarza, jego praca która nadaje dziennikarstwu status zawodu zaufania publicznego, profesjonalizm i przestrzeganie etycznych kanonów.

W piątkowy wieczór w auli Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych przy ul. Głogowskiej 26 przyznano tegoroczne nagrody "Dziennikarskie koziołki". W kategorii Adept Zawodu Kapituła wybrała Urszulę Łaszyńską z TVP Poznań. Jako najlepszą redakcję wyróżniono "Gazetę Uliczną", a nagrodę w kategorii Senior Zawodu otrzymał Mieczysław Skąpski.

Nagrodę główną "Dziennikarskie koziołki 2011" otrzymała kaliska dziennikarska Bożena Szal i znany satyryk Zenon Laskowik. Natomiast nagrodę im. Zdzisława Beryta otrzymał były dyrektor poznańskiej Opery, Sławomir Pietras (obecnie m.in. felietonista w tygodniku "Angora").

"Dziennikarskie koziołki" są nagrodą dziennikarzy dla dziennikarzy. One są bardzo ważne, ponieważ w ostatnich latach mamy strasznie mało okazji spotkać się wspólnie. Dziennikarstwo stało się zawodem pojedynczych ludzi. Do tego udało nam się w tym roku nagrodzić p. Zenona Laskowika i Sławomira Pietrasa. Nagrodziliśmy również "Gazetę Uliczną" - społeczny, obywatelski sposób komunikowania się - powiedział Ryszard Sławiński, przewodniczący Zarządu Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

Ja mówię, że z mediami trzeba zawsze ostrożnie. Różnie się mówi i różnie się pisze, dlatego trzeba uważać, żeby nie poprzeinaczać pewnych myśli. Człowiek jak mówi coś na scenie to bierze za to odpowiedzialność, za swoje słowa. Wie co mówi, wie do czego się odnosi - uważa Zenon Laskowik, satyryk, laureat nagrody "Dziennikarskie koziołki".

Jest to bardzo ważna nagroda, dlatego, że ona przyszła ona do mnie w jakiś sposób niespodziewany i łamie moje głębokie dotychczas przekonanie, że w Poznaniu mało co się ceni tych, który są Poznaniowi wierni - sądzi Sławomir Pietras, zdobywca nagrody im. Zdzisława Beryta.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: