Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni osiedlowi zrobili rekonesans ulic i założyli swój profil na Facebook-u - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni osiedlowi zrobili rekonesans ulic i założyli swój profil na Facebook-u
11-03-2012 23:03   Janusz Ludwiczak
W sobotę przedstawiciele Rady Osiedla Św. Łazarz przeszli się m.in. ulicami Wyspiańskiego, Grottgera i Siemiradzkiego, by sprawdzić stan techniczny chodników. Również w sobotę ruszył profil Rady Osiedla Św. Łazarz na Facebook-u. Osiedlowi radni chcą się teraz kontaktować z mieszkańcami za pomocą portalu społecznościowego.

W sobotę, 10 marca członkowie Zarządu Osiedla Św. Łazarz w składzie: Maria Łazarz, Bogumiła Maćkowiak, Filip Olszak, Łukasz Prymas oraz Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego - radny Tomasz Wojciechowski przeprowadzili "rekonesans" po łazarskich ulicach. Radni sprawdzili w ten sposób stan techniczny chodników. Być może dzięki przeprowadzonej wizji lokalnej ulice Grottgera czy Siemiradzkiego doczekają się wkrótce remontu.

W tej części Łazarza przedstawiciele Rady Osiedla Św. Łazarz byli już we wrześniu podczas terenowego posiedzenia Radnych Miasta Poznania z Komisji Samorządowej i Komisji Rewitalizacji. Natomiast 6 września osiedlowi radni sprawdzili stan chodników w obrębie ulic Hetmańskiej, Kasprzaka, Wyspiańskiego i Winklera.

Również w sobotę Rada Osiedla Święty Łazarz założyła swój profil na portalu społecznościowym Facebook. W ten sposób radni chcą m.in. informować mieszkańców o swojej pracy i przeprowadzonych działaniach. W momencie, kiedy powstał ten artykuł (stan na 11.03.2012 godz. 23) profil Rada Osiedla Św. Łazarz miał 13 fanów. Swoje profile na Facebooku ma już od dawna wiele poznańskich rad osiedli, m.in. Stary Grunwald, Wilda, Chartowo czy Stare Miasto.


Komentarze (9)

06-05-2012 10:31:42
Miro
rada osiedla tylko wymaga a co daje z siebie ?? i jak nadzorujecie te miejsca skoro nie zapobiegacie takim stanom jakie pokazaliscie ? gdzie byliscie wowczas jak to bylo niszczone ? zgloszenia do strazy miejsckiej albo innych jednostek ze ktos niszczy wasze chodniki ?? was nie ma tylko pokazujecie sie w momencie kiedy albo sie wybory zblizaja albo gdy juz o was nie bylo glosno w tych podrzednych portalach epoznan czy ten - wiec proponuje zwolnic tych pseudo radnych za brak bnadzoru nad chodnikami ktore za ich kadencji zostaly popsute i zdewastowane
15-03-2012 22:18:29
Tomasz Batko
A Wy fani teorii spiskowej przechodziliście kiedyś ulicą Grottgera, czy może napinacie się bo w pobliżu jest lanserski City Park i to z tego powodu spacer radnych był "pokazówką"? Ja przechodzę codziennie tamtędy i zupełnie szczerze powiem, że nie znam gorszych chodników niż na tej ulicy. Niedowiarkom proponuję przeprawę wózkiem z dzieckiem wzdłuż chodnikami Grottgera (raz lewym, raz prawym chodnikiem) od okolic lanserskiego City Parku do Parku Wilsona. Chlapiące auta? Nie rozśmieszajcie mnie :-)))))
12-03-2012 14:40:35
poznaniAnka
A kiedy radni zajrzą na Kolejową? To co ZDM zrobił z remontem chodników to partactwo.
12-03-2012 08:27:30
w
chodnik na Grottgera jest faktycznie jednym z gorszych na Łazarzu, choć dobrze zwracacie uwagę, że nie jest to tak ważna ulica jak Kasprzaka czy Dmowskiego (z punktu widzenia pieszych dużo mniejszy ruch :)). Chciałbym tylko zapytać - czy parkuące na chodnikach samochody nie mają wpływu na stan tych chodników? Po co naprawiać Grottgera, skoro to głównie parking jest - nieraz nawet jedna osoba musi się przeciskać między zderzakiem a krzakiem
12-03-2012 00:48:42
alex
dlaczego tak szybko odrywacie się od rzeczywisości?
12-03-2012 00:32:42
płytki kafelek
a tam pod piątą płytką po lewej nie jest czasem poluzowany? jeszcze dziurka się zrobi w chodniczku. przemaszerujcie jeszcze moją ulicą. i moją moją!! "ty się zamknij - MY wiemy lepiej którędy rekonesans robić
11-03-2012 23:47:47
przedszkolak
jasne. niech lepiej zajrzą na ul.Kasprzaka. ta ulica prowadzi przez Hetmańską to żłobka, dwóch przedszkoli i szkoły. codzienna gehenna setek dzieciaków, ale okolice 'najlepszego adresu w mieście; ważniejsze.... a Dmowskiego? kolejne setki dzieciaków w wózkach uczą się /przede wszystkim/ uciekać przed chlapiącymi autami.... WSTYD!
11-03-2012 23:36:30
Paweł Masalski
łahahahaha... skoro są mieszkańcami dzielnicy, taki rekonesans to ewidentna pokazówka... niech jeszcze sprawdzą, czy na Rynku Łazarskim są stragany.... Nowe chodniki na ul.Głogowskiej zapadają się (im bliżej Hetmańskiej tym gorzej). Nikt nie egzekwuje napraw gwarancyjnych... To sugeruje udział w zyskach z modernizacji - Państwo Radni zacznijcie działać społecznie, a nie medialnie - to nie TVN, to Łazarz!!!
11-03-2012 23:19:43
mieszkaniec
Stan chodników na dzielnicy obraz nędzy i rozpaczy :( ale dobrze, że chociaż próbują ...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: