Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na dworcu zawyły syreny lokomotyw - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na dworcu zawyły syreny lokomotyw
09-03-2012 13:56   Janusz Ludwiczak
Punktualnie w samo południe na Dworcu Głównym maszyniści uruchomili na trzy minuty syreny lokomotyw i sygnały dźwiękowe pociągów ku czci ofiar sobotniej katastrofy kolejowej pod Szczekocinami.

Sygnał "baczność" rozbrzmiał nie tylko na stacji Poznań Główny, ale w całym kraju. W ten sposób kolejarze czcili pamięć ofiar katastrofy kolejowej, do której doszło w sobotę wieczorem pod Szczekocinami na Śląsku. W piątek odbyły się pogrzeby kierownika i konduktora jednego z pociągów.

Przypomnijmy. W sobotę, 3 marca o godz. 20:57 w Chułupkach na terenie gminy Szczekociny (koło Zawiercia) na Śląsku zderzyły się czołowo dwa pociągi: TLK "Brzechwa" relacji Przemyśl-Warszawa z pociągiem Przewozów Regionalnych Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa-Kraków. W katastrofie zginęło 16 osób, a 58 zostało rannych. W nocnej akcji ratowniczej uczestniczyło ponad 450 strażaków, 100 policjantów i kilkunastu lekarzy.

W niedzielę wieczorem Prezydent RP Bronisław Komorowski ogłosił dwudniową żałobę narodową, która rozpoczęła się w poniedziałek 5 marca o północy i trwała do wtorku 6 marca do godz. 24. W tym czasie flagi państwowe na gmachach publicznych były opuszczone do połowy masztu, odwołane zostały imprezy masowe, rozrywkowe, koncerty i wydarzenia sportowe.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: