Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kibice zapłacą 112 złotych za nocleg na polu namiotowym w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kibice zapłacą 112 złotych za nocleg na polu namiotowym w Parku Kasprowicza
06-03-2012 09:10   Janusz Ludwiczak
Na czas Euro 2012 od 8 do 20 czerwca Park Kasprowicza zamieni się w miasteczko dla kibiców, w którym powstanie m.in. pole namiotowe. Ruszyła właśnie sprzedaż biletów.

Firma Carlsberg, która od 24 lat wspiera Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w trakcie Euro 2012 ulokuje na terenie Parku Kasprowicza i w hali Arena miasteczko dla kibiców. W listopadzie odbyło się w tym celu spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami, zaś 7 grudnia Rada Osiedla Święty Łazarz wydała podjęła pozytywną uchwałę w sprawie wydania opinii o usytuowanie miasteczka.

W każdym z miast - gospodarzy turnieju stanie miasteczko kibiców - Carlsberg FanCamp ze strefą noclegową oraz specjalnymi, nie tylko piłkarskimi atrakcjami, w którym będzie można przez cały czas trwania rozgrywek stać się częścią sportowego święta. Miasteczka będą otwarte dla wszystkich, a wstęp na ich teren darmowy (poza strefą noclegową).

I tak w stolicy miasteczko powstanie przy Centrum Olimpijskim, we Wrocławiu w Młodzieżowym Centrum Sportu na Krzykach, zaś w Trójmieście FanCamp stanie na sopockim Hipodromie. Natomiast w Poznaniu miasteczko powstanie właśnie na Łazarzu, w Parku Kasprowicza i w hali Arena.

Carlsberg jako zaangażowany sponsor UEFA EURO 2012™ dokłada wszelkich starań, żeby nadchodzący turniej był najlepszy w historii. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu we współpracy przy Mistrzostwach Europy wiemy, że najważniejsze będzie stworzenie wyjątkowej atmosfery podczas piłkarskiego święta. Wierzymy, że Polacy dadzą radę. Właśnie, dlatego po raz pierwszy w historii budujemy miasteczka Carlsberg FanCamp, które dzięki licznym atrakcjom oraz możliwości przeżywania wspólnie z kibicami z całej Europy niezapomnianych chwili, pozwolą pokazać się nam, wszystkim Polakom z najlepszej strony - mówi Wojciech Żabiński, dyrektor ds. EURO 2012 w Carlsberg Polska.

Miasteczko będzie podzielone na kilka obszarów. Jednym z nich będzie strefa noclegowa. Do dyspozycji kibiców zostanie oddanych do 5 tysięcy miejsc noclegowych z w pełni wyposażonym zapleczem sanitarnym. Każdy z Carlsberg FanCamp oferuje trzy możliwości zakwaterowania: przygotowane przez organizatorów namioty, domki holenderskie oraz miejsca dla camperów.

Cena noclegu na Carlsberg FanCamp wynosi od 112zł za noc w namiocie przy minimalnym pobycie przez 3 noce. Dla camperów jest to od 112 zł od osoby przy minimalnej ilości 4 osób zatrzymujących się w miasteczku Carlsberga na minimum 3 noce. Cena noclegu w namiocie obejmuje śniadanie oraz uprawnia osoby pełnoletnie do odbioru dwóch piw w miasteczku. Wstęp na teren Carlsberg FanCamp i możliwość uczestniczenia we wszelkich atrakcjach odbywających się na jego terenie jest darmowy dla wszystkich, bez znaczenia czy zdecydują się na wykupienie noclegu.

Błyskawicznie rozeszła się pierwsza pula biletów. Wkrótce kibice i goście będą mogli kupować kolejne bilety do pola namiotowego.

FanCamp będzie także strefą zabawy, gdzie powstanie namiot ze sceną, na której odbywać się będą koncerty gwiazd. Znajdzie się tam także telebim, na którym będzie można oglądać transmisje meczów Euro 2012 na żywo. W strefie zabawy dla amatorów słońca zostanie usypana również plaża, obok której stanie bar. Na terenie strefy sportu powstaną boiska do piłki nożnej, piłki plażowej oraz siatkówki. Drużyny będą mogły zgłaszać się do rozgrywek w każdej z dyscyplin i stanąć w szranki podczas organizowanych turniejów. Dla osób preferujących inne sporty przewidziano ćwiczenia jogi oraz aerobiku.

Z każdego sektora miasteczka kibice będą mieli łatwy dostęp do strefy gastronomicznej. Na jej terenie będą wydawane śniadania dla gości strefy noclegowej. W ciągu dnia będzie otwarty samoobsługowy bufet, natomiast w nocy będą dostępne wybrane punkty cateringowe.

Mieszkańcy oraz odwiedzający goście będą mogli między innymi wziąć udział w akcjach pod nazwą "Bądź Fair wobec środowiska. Daj śmieciom kosza". Celem tej inicjatywy będzie uwrażliwianie na dbałość o czystość otoczenia z jednoczesnym uświadamianiem, co należy czynić z opakowaniem po wypiciu piwa. Dodatkowo, pracownicy stref gastronomicznych będą odpowiednio przeszkoleni w zakresie odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu.

Za bezpieczeństwo na terenie Carlsberg FanCamp odpowiedzialny będzie Jurek Owsiak, prezes zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który zgodził się uczestniczyć w projekcie. Na miasteczku pojawią się m.in. wolontariusze patrolu pokojowego.

Organizator miasteczka deklaruje, że zapewni opiekę medyczną, a nad bezpieczeństwem będzie przez cała dobę czuwać ponad 110 pracowników ochrony oraz policja.

W trakcie działalności FanCampu utworzonych zostanie 150 miejsc pracy sezonowej. W pierwszej kolejności otrzymają ją mieszkańcy Łazarza. Ponadto 20 tys. złotych organizator zamierza przeznaczyć na budowę siłowni lub placu zabaw, a po zakończeniu działania miasteczka zorganizuje dla mieszkańców piknik rodzinny.


Komentarze (9)

10-05-2012 20:41:28
Rose
Porodówka porodówką, ale w Szpitalu Św. Rodziny jest oddział noworodków którego okna wychodzą na arenę...biedne dzieci :(
10-05-2012 19:42:47
xxxx
strefa zabawy pod porodówką??? ktoś musiał dostać niezłą łapówkę!!!!
09-03-2012 14:27:06
Łukasz Prymas
Chciałem zauważyć, że park Kasprowicza to teren miejski, jakby jak to ktoś napisał aborygeni z RO nie zgodzili się na miasteczko, na naszych warunkach, to miasto i tak by tam zrobiło imprezę. POSiR informował, że i tak Arena zostałaby wynajęta na cele organizacji strefy kibica, więc i tak ludzie chodziliby po Arenie, i tak by były zniszczenia (Carlsberg obiecał, że naprawi wszystkie szkody) i nie było by 20 000 na nic. Nie jest napisane, że na pewno na siłownie będzie, bo może pójść to na inny cel osiedlowy. Gdyby RO się nie zgodziła to nie było by tam pusto, bo i tak ludzie idąc na stadion będą tam przechodzić i tak w Arenie byłyby imprezy ale zamknięte i płatne. A tak mamy ochronę, naprawę ew. szkód i teren otwarty dla każdego mieszkańca Łazarza. A co do rozjeżdżonych alejek, to ten wątek jest poruszony w innym artykule na portalu. Są podjęte kroki w tym zakresie, ma być założony szlaban od ul. Reymonta, wjazd tylko za okazaniem wydanym przez miasto pozwoleniem, nowe nasadzenia i głazy narzutowe w miejscach, które są najbardziej narażone na skracanie sobie przez kierowców wyjazdów. Policja i SM również zasugerowała, iż każdy mieszkaniec, widząc nielegalnie jadącego przez Arenę kierowcę, może zrobić choćby 2 zdjęcia samochodu wraz z rejestracją i zgłosić się z takim materiałem dowodowym na komisariat policji (choćby przy ul Rycerskiej) i złożyć zawiadomienie. Policja z takim materiałem, ustala adres kierowcy i wysyła mandat w wysokości do 500 zł. W przypadku nie przyjęcia mandatu, sprawa kierowana jest do sądu. Zapraszam mieszkańców malkontentów do pomocy w rozwiązaniu tego problemu. Środki są, tylko trochę zaangażowania, radni nie mogą wykryć wszystkich takich przypadków a przy współpracy mieszkańców, bardzo szybko można ten problem zlikwidować ew. zmniejszyć jego skalę w zdecydowany sposób.
07-03-2012 08:58:34
Tomek
Czyli 200 osób i już mają na opłatę dla naszych "kochanych" radnych. Malta wypięła się na to śmieszne Euro i chwała im za to! Teraz całe towarzystwo spadnie nam w Parku Kasprowicza...
06-03-2012 21:34:45
Rob
"za nocleg na polu namiotowym" -------> errata. Powinno być: za nocleg na polu WYMIOTOWYM. Gdy impreza się zakończy, to wszystkim się dopiero oczy otworzą...
06-03-2012 20:41:11
Negatyw
"Ponadto 20 tys. złotych organizator zamierza przeznaczyć na budowę siłowni lub placu zabaw, a po zakończeniu działania miasteczka zorganizuje dla mieszkańców piknik rodzinny." Nie wiem, dlaczego wciąż mowa o siłowni - skoro już JEST? Można za to dokonać rewitalizacji obrzeży Parku Kasprowicza. Proszę tylko zobaczyć przylegające alejki czy drogi osiedlowe. Jedno wielkie rozjechane przez auta błocko...
06-03-2012 18:56:42
morlock
@Zbigniew Cytuję ...Mieszkańcy oraz odwiedzający goście będą mogli między innymi wziąć udział w akcjach pod nazwą "Bądź Fair wobec środowiska. Daj śmieciom kosza"... Więc jeśli chcą szuszwoli uczyć co zrobić z odpadkami to sprzątanie odpada. Fachowców też mają pewnie swoich by Owsiakowi ktoś puszki Carl... pod miejską sieć nie podłączył. Łatwiej zapytać niż tłumaczyć: umiesz czyścić toy-toye? Przepraszam, nie deklarowałeś w swoim poście rodzaju zatrudnienia, bez obrazy,pozdrawiam.
06-03-2012 16:19:10
Zbigniew
Jak można się załapać do takiej roboty w tym miasteczku?
06-03-2012 08:33:15
morlock
Skoro aborygeni z RO za darmo (nooo,prawie) użyczyli parkowe tereny to może ktoś mądrzejszy, taki z cojones wycygani tą "szklarnię" z ostatniej foty od Organizatora jublu. Będzie czym przykryć nasz Rynek :-).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

maj

18:30
Łazarz
25. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: