Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pasażerowie skracają sobie drogę z przystanku T3 na tramwaj "na szagę" - może dojść do wypadku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pasażerowie skracają sobie drogę z przystanku T3 na tramwaj "na szagę" - może dojść do wypadku
05-03-2012 01:32   Janusz Ludwiczak
Codziennie kilkadziesiąt osób wysiada na przystanku końcowym autobusu T3 i udaje się na przystanek tramwajowy. Nie było w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że przesiadający się pasażerowie przechodzą "na szagę" w miejscu niedozwolonym wprost pod jadące samochody.

Na ulicy Chociszewskiego, przed skrzyżowaniem z Głogowską znajduje się przystanek autobusowy linii T3. Tutaj wysiadają pasażerowie przyjeżdżający z os. Kopernika i Grunwaldu, większość osób kontynuuje podróż i przesiada się na tramwaj. Piesi przechodzą przez ulicę Głogowską jednak na tzw. "szagę", w miejscu gdzie nie ma przejścia dla pieszych.

Wydeptany skwer trawnika świadczy, że za każdym razem z wysiadającego autobusu 95% pasażerów kieruje przez jezdnie pomiędzy samochodami wprost na przystanki. Piesi przechodzą w niebezpiecznym miejscu na pobliskie przystanki. Na szczęście nic jeszcze się nie stało - pisze na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) Internauta Karol Kroll.

Piesi powinni jednak korzystać z przejścia dla pieszych zlokalizowanego na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. Inaczej muszą się liczyć z otrzymaniem mandatu w wysokości do 100 złotych.

Wykroczenia w ruchu drogowym popełniane przez pieszych to najczęściej wejście na przejście dla pieszych przy zapalonym czerwonym świetle i przechodzenie na drugą stronę (karą jest mandat w wysokości 100 zł), przechodzenie przez jezdnię w miejscu zabronionym (mandat 50 zł) oraz chodzenie po torowisku tramwajowym (mandat 50 zł). Opisane wykroczenia objęte są taryfikatorem. W 2011 r. strażnicy interweniowali 2643 razy wobec pieszych popełniających wykroczenia drogowe - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.

Innym problemem dotyczącym pieszych przechodzących w miejscach zabronionych jest niszczenia zieleni poprzez wydeptywanie trawników. Oczywiście jedna osoba w praktyce nie zniszczy trwale trawnika poprzez nadepnięcie go. Ale dziesiątki czy niekiedy setki osób przechodzących w tym samym miejscu spowodują trwałą degradację zieleni.
Częściej pojawiać będą się tam nasze patrole. Zdyscyplinujemy pieszych naruszających przepisy
- dodaje Przemysław Piwecki ze Straży Miejskiej.


Fot: Karol Kroll (0-4), oognet.pl (5-9)
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Żółta zebra

ZOBACZ TAKŻE: Ciężarówka potrąciła pieszego. Niewidomy mężczyzna zginął na miejscu

ZOBACZ TAKŻE: Policja poszukuje osób, które były świadkami wypadku - pieszego, który wpadł pod tramwaj

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (3)

06-03-2012 09:57:04
Slawek
Co za genialne rozwiązanie zaproponuje Wośkowiak, od lat 8 odpowiedzialny za dyskryminację pieszych w mieście? Bo jak auta przy lejku parkują na całej szerokości chodnika, to chce im jeszcze tego chodnika dobudować...
05-03-2012 11:47:56
Poznaniak
Co za łosie Ci oczywiscie z MPK i ZDM proponuje przenieść przystanek końcowy na sam początek czyli ul Hetmańska i koniec problemu
05-03-2012 08:42:31
pieszy pasażer rowerzysta
To pokazuje tylko jedno, że w tym miejscu powinno powstać dodatkowe przejście dla pieszych. Już dawno temu o takie rozwiązanie systemowe wnioskowało stowarzyszenie Mobilny Poznań.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: