Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Londyński autobus zaparkował na Rynku Jeżyckim. Co o Łazarzu sądzą mieszkańcy Jeżyc? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Londyński autobus zaparkował na Rynku Jeżyckim. Co o Łazarzu sądzą mieszkańcy Jeżyc?
29-02-2012 12:16   Janusz Ludwiczak
Deszczowa pogoda nie odstraszyła mieszkańców Jeżyc, którzy postanowili wziąć udział w konsultacjach społecznych na temat rozwoju i odnowy Śródmieścia Poznania. A jak Jeżycjanie oceniają sąsiednią dzielnicę?

We wtorek przyszedł czas na Jeżyce. Punktualnie o godz. 12 na Rynek Jeżycki, od strony ul. Prusa podjechał piętrowy, londyński autobus. Przez pięć godzin mieszkańcy mogli wziąć udział w konsultacjach społecznych na temat rozwoju i odnowy Śródmieścia Poznania, które przeprowadza Instytut Socjologii UAM na zlecenie Rady Miasta Poznania.

A co o Jeżycach sądzą mieszkańcy i dlaczego postanowili wziąć udział w konsultacjach? Jakie ich zdaniem są mocne i dobre strony, a czego na Jeżycach brakuje? Co sądzą też Jeżycjanie o sąsiedniej, południowej dzielnicy jaką jest Łazarz?

Myślę, że możemy coś zmienić biorąc udział w tych konsultacjach.
Jeżyce mają niepowtarzalny klimat, kamienice, Rynek Jeżycki. Słabe strony Jeżyc to zatłoczone drogi, czerwona strefa parkowania. Brakuje zieleni, kultury i rozrywki. Trzeba ruszyć się do centrum, żeby coś zrobić fajnego.
Łazarz ma podobny klimat, jeszcze mniej zieleni i myślę, że jest trochę brudniejszy, ale to jest moje subiektywne zdanie.
- uważa Robert Urbański.

To jest bardzo ważne dla Jeżyc i mieszkańców. Boimy się o przyszłość Jeżyc. Pozytywnym elementem jest rewitalizacja, natomiast zbyt wysoka zabudowa jest negatywnym zjawiskiem. Tutaj musiałoby coś miasto zrobić.
Jeżyce mają duży potencjał. Mieszkańcy się angażują w różnych działaniach społecznych. Na Jeżycach brakuje miejsca na dom kultury, który ma Łazarz.
Łazarz jest większą dzielnicą, ma piękny Park Wilsona. Ma fajne miejsca i piękny kościół Matki Boskiej Bolesnej
- sądzi Stanisław Gorzelańczyk z Rady Osiedla Jeżyce.

Jestem mieszkańcem Jeżyc. Interesuje mnie kwestia rozwoju dzielnicy, dlatego z obywatelskiej powinności jestem tu. Na Jeżycach rozwija się drobny handel, który jest członem rozwoju tej dzielnicy. Mocną stroną jest też urok zabudowy. Mimo wszystko jak się popatrzy na kamienice, które są w różnym stanowią, ale stanowią jakiś walor.
Negatywną stroną jest dewastacja, dekapitalizacja tego stanu zabudowy, zły stan drogowej infrastruktury. To najbardziej mi przeszkadza i mnie boli. Wpływa to na odbiór dzielnicy.
Łazarz ma podobne problemy. Jest tam podobna substancja zabytkowa i warstwa społeczna
- przekonuje Michał Wójcicki.

A czy Łazarz jest dobrym miejscem do mieszkania, pracy, nauki, robienia zakupów, przejazdu komunikacją publiczną czy spędzania wolnego czasu? Jakie są mocne i słabe strony Łazarza? Co należy zmienić, a co pozostawić bez zmian na terenie dzielnicy? Na te i inne pytania będzie można odpowiedzieć w trakcie konsultacji społecznych, które zostaną przeprowadzone na Rynku Łazarskim już dziś (tj. w środę, 29 lutego) w godz. od 12:00 do 17:00.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

30

wrz

20:00
Rynek Łazarski
Premiera spektaklu "Nieproszeni" w wykonaniu Teatru Fuzja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: