Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczęły się konsultacje o rozwoju i odnowie Śródmieścia. Co o Łazarzu sądzą mieszkańcy Centrum? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczęły się konsultacje o rozwoju i odnowie Śródmieścia. Co o Łazarzu sądzą mieszkańcy Centrum?
28-02-2012 01:45   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek na placu Wolności stanął piętrowy, londyński autobus. Mieszkańcy Centrum i nie tylko mogli wypowiedzieć się o jego mocnych i słabych stronach, a także plusach i minusach, jakie posiada ta dzielnica.

Studenci i pracownicy Instytutu Socjologii UAM pytali mieszkańców co chcą zmienić w Centrum.

Rozpoczęliśmy od Centrum, od takiego miejsca, po którym porusza się bardzo dużo poznaniaków, którzy nie tylko tu mieszkają, ale poruszają się do pracy czy na uczelnię. Jest to miejsce bardzo popularne. Konsultacje cieszą się dużym zainteresowaniem. Wielokrotnie słyszeliśmy, że pomysł z konsultacjami był bardzo dobry. Pytamy mieszkańców o to, czy centrum miasta jest dobrym miejscem do mieszkania, do pracy, jakie są jego słabe i mocne strony, a także co należałoby zmienić - powiedziała Anna Datchoń, Instytut Socjologii UAM.

A co o centrum sądzą jego mieszkańcy? Jak też oceniają Łazarz mieszkańcy Centrum?

Chcemy, żeby centrum miasta wyglądało bardziej europejsko, a nie tak jak teraz. W centrum jest przede wszystkim brud na ulicach, brak porządku. Plusy centrum to zabytki.
Łazarz jest niestety dzielnicą jeszcze bardziej zaniedbaną niż centrum, ale też z wielkim potencjałem, jakim są chociażby ładne kamienice
- uważa Adam Schmidt.

Postanowiłam wziąć udział w konsultacjach dlatego, że przez ponad 20 lat mieszkałam w okolicach Placu Cyryla Ratajskiego. Było to świetne miejsce do zamieszkania, tu było wszystko. W tej chwili nastąpiła straszliwa zmiana. Niestety coraz częściej brakuje sklepów, centrum też się wyludnia. Niezaprzeczalnym plusem było to, że tutaj zawsze wszędzie było blisko. Biblioteki, teatry są w zasięgu ręki. Skurczył się niestety rynek handlu i usług.
Łazarz jest piękną, XIX-wieczną dzielnicą. Ma swój charakter, piękne ekskluzywne ulice i kamienice. To dzielnica, która ma potencjał dla mieszkańców w różnym wieku, żeby mogli tam mieszkać, rozwijać usługi, tworzyć sieć kawiarni, w których ludzie będą się spotykać, tak jak dzieje się to już na Jeżycach
- twierdzi Iwona Błaszczyk.

Boli mnie to, w jaki sposób do tej pory śródmieście było zagospodarowane. Upada Św. Marcin. Ratunkiem dla niego może być budowana galeria handlowa MM. Do tej pory jedna część tej ulicy nie jest godna takiego miasta jak Poznań. Często budynki należące do miasta nie są adoptowane. Plusem centrum jest tak unikatowe miejsce jak Stary Rynek. Dużym sukcesem jest Stary Browar.
Niestety nie znam w ogóle Łazarza, wywodzę się z Gdynii, a w Poznaniu mieszkam od pięciu lat
- powiedział Maciej Borkowski.

Dziś, w godz. od 12 do 17 konsultacje społeczne na temat rozwoju i odnowy Śródmieścia Poznania zostaną przeprowadzone na Jeżycach, na Rynku Jeżyckim od strony ul. Prusa.

Na Łazarz przyjdzie czas w środę. O jego mocnych i słabych stronach będzie można się wypowiedzieć na Rynku Łazarskim w godz. od 12:00 do 17:00. Więcej na ten temat w artykule: W autobusie na Rynku Łazarskim przeprowadzą konsultacje o przyszłości dzielnicy


Komentarze (2)

02-03-2012 15:22:22
gość
Witam czy można prosić o kontakt do Właściciela autobusu, jestem zainteresowany wynajmem:)
28-02-2012 07:33:39
Łukasz Prymas
Zapraszam dzisiaj na konsultacje na RJ a jutro koniecznie wszystkich Łazarzan na nasz ryneczek! Każdemu z nas przecież zależy na tym by Łazarz wypiękniał jak na początku XX wieku.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: