Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rekonstruktor Palmiarni i były prezydent Poznania obchodzi 80. urodziny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rekonstruktor Palmiarni i były prezydent Poznania obchodzi 80. urodziny
23-02-2012 15:05   Janusz Ludwiczak
Andrzej Wituski, były prezydent Poznania obchodzi 80. urodziny. To właśnie dzięki niemu przeprowadzono generalny remont Palmiarni i wybudowano PeSTkę.

Andrzej Wituski urodził się 23 lutego 1932 r. w Poznaniu. Był działaczem społecznym i kulturalnym. W latach 1982-1990 był prezydentem Poznania, a wcześniej przez 11 lat pełnił funkcję wiceprezydenta Poznania.

Jest absolwentem VI LO im. I.J. Paderewskiego i Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Poznaniu.

Za jego kadencji rozpoczęto m.in. budowę Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, wskrzeszono tradycję Jarmarków Świętojańskich i ukończono przebudowę Jeziora Maltańskiego.

Mimo kryzysu gospodarczego w latach osiemdziesiątych za jego rządów nastąpił znaczny rozwój budownictwa komunalnego i mieszkaniowego. Wybudowano w tym okresie m.in. Trasę Niestachowską, trasę tramwajową przez Górny Taras Rataj oraz osiedla mieszkaniowe na wschodnim Piątkowie i w południowo-wschodniej części Rataj.

Jest miłośnikiem muzyki klasycznej, należy do Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego. Kierował organizacją m.in. Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych im. H. Wieniawskiego. W latach 1997-2007 prezes towarzystwa, obecnie jego dyrektor.

Byłemu już prezydentowi Andrzejowi Wituskiemu możemy zawdzięczać przeprowadzenie generalnego remontu Palmiarni. Ze względu na zły stan techniczny w 1978 roku zapadła decyzja o zamknięciu pawilonów szklarni w Parku Wilsona. Od 1982 roku rozpoczęto odbudowę i rekonstrukcję Palmiarni, którą otwarto ponownie 1 października 1992 roku.

Andrzej Wituski za wybitne zasługi działalności w ruchu studenckim został w 2000 roku odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Polski.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: