Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rekonstruktor Palmiarni i były prezydent Poznania obchodzi 80. urodziny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rekonstruktor Palmiarni i były prezydent Poznania obchodzi 80. urodziny
23-02-2012 15:05   Janusz Ludwiczak
Andrzej Wituski, były prezydent Poznania obchodzi 80. urodziny. To właśnie dzięki niemu przeprowadzono generalny remont Palmiarni i wybudowano PeSTkę.

Andrzej Wituski urodził się 23 lutego 1932 r. w Poznaniu. Był działaczem społecznym i kulturalnym. W latach 1982-1990 był prezydentem Poznania, a wcześniej przez 11 lat pełnił funkcję wiceprezydenta Poznania.

Jest absolwentem VI LO im. I.J. Paderewskiego i Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Poznaniu.

Za jego kadencji rozpoczęto m.in. budowę Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, wskrzeszono tradycję Jarmarków Świętojańskich i ukończono przebudowę Jeziora Maltańskiego.

Mimo kryzysu gospodarczego w latach osiemdziesiątych za jego rządów nastąpił znaczny rozwój budownictwa komunalnego i mieszkaniowego. Wybudowano w tym okresie m.in. Trasę Niestachowską, trasę tramwajową przez Górny Taras Rataj oraz osiedla mieszkaniowe na wschodnim Piątkowie i w południowo-wschodniej części Rataj.

Jest miłośnikiem muzyki klasycznej, należy do Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego. Kierował organizacją m.in. Międzynarodowych Konkursów Skrzypcowych im. H. Wieniawskiego. W latach 1997-2007 prezes towarzystwa, obecnie jego dyrektor.

Byłemu już prezydentowi Andrzejowi Wituskiemu możemy zawdzięczać przeprowadzenie generalnego remontu Palmiarni. Ze względu na zły stan techniczny w 1978 roku zapadła decyzja o zamknięciu pawilonów szklarni w Parku Wilsona. Od 1982 roku rozpoczęto odbudowę i rekonstrukcję Palmiarni, którą otwarto ponownie 1 października 1992 roku.

Andrzej Wituski za wybitne zasługi działalności w ruchu studenckim został w 2000 roku odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Polski.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

do 22-06-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

25

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Nuda przy śmietniku" w wykonaniu grupy teatralnej dziecięcej w ramach projektu "Fabryka kultury". Wstęp wolny!

26

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Warsztaty kulinarne dla dzieci" w ramach projektu "Łazarskie Lato 2019"

28

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci w wykonaniu Wujka Ogórka- pt."Zwierzęta" - które zwierze jest największe, które najmniejsze, a które najbardziej potrzebuje naszego wsparcia bo jest zagrożone. Piosenki Wujka Ogórka

30

cze

11:00
Łazarz
Kolejarski Łazarz - wycieczka
zbiórka przy Dworcu Zachodnim

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: