Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Skorodowana rura pozbawiła ogrzewania mieszkańców bloku przy Stablewskiego 6 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Skorodowana rura pozbawiła ogrzewania mieszkańców bloku przy Stablewskiego 6
21-02-2012 23:48   redakcja, Jan Kurek
Przez jeden dzień trzeba było wyłączyć ogrzewanie w bloku przy ulicy Stablewskiego 6. To skutek wymiany skorodowanej rury w łazience jednego z mieszkań. Mandat otrzymali tez kierowcy, którzy zaparkowali swoje samochody na drodze przeciwpożarowej.

Przez jeden dzień trzeba było wyłączyć ogrzewanie w klatkach A i B domu przy ulicy Stablewskiego 6. To skutek wymiany skorodowanej rury w łazience jednego z mieszkań. Administracja "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald spogląda na ten eksponat z lekką obawą. Tych lichych instalacji, szczególnie w budynkach z lat siedemdziesiątych, jest mnóstwo. Na ich wymianę – na razie – środków brak.

Ciekawy przypadek mrozowych figli miał miejsce w jednym z domów przy ulicy Potockiej. W łazience na czwartym piętrze zamarzły i popękały rury. Jak to możliwe? Lokator mieszkania ma szczelne okna i drzwi. To uniemożliwia normalną wentylację, więc kominem zaczęło napływać z zewnątrz mroźne powietrze. Mieć mróz w łazience – to nie żarty. Wydaje się, że nastąpiła jakaś groźna awaria. A tymczasem wyjście w takim przypadku jest proste – wystarczy otworzyć od czasu do czasu którekolwiek okno, nawet na krótko - i w łazience będzie cieplej. Jeszcze lepiej – zamontować na oknach tak zwane nawietrzaki, które zawsze utrzymują właściwą cyrkulację powietrza. To w końcu wymóg unijny, na wielu poznańskich osiedlach przestrzegany. U nas, jak widać, nie wszędzie.

W najstarszej kamienicy "Osiedla Łazarz" - na Krauthofera ukradziono drzwi wewnętrzne. Biorąc pod uwagę wielkość fizyczną łupu jest to spory wyczyn.

Nareszcie zdarzył się pierwszy na naszym Osiedlu przypadek nałożenia mandatu za parkowanie na drodze pożarowej. Niestety, nie przy Stablewskiego 6, - gdzie droga pożarowa jest, a przy Dmowskiego 5/7, gdzie takiej drogi praktycznie nie ma. Gdyby policjant pofatygował się do kolejnej "deski", miał by szansę na wypisanie 10 – 12 mandatów. Tyle przeciętnie samochodów można na drodze pożarowej – przy Stablewskiego 6 -zastać. Rejestracje z lubuskiego, wrocławskiego, szczecińskiego, z Warszawy, różnych powiatów wielkopolskich.

Wydaje się, że nie po to mieszkańcy wydali spore sumy pieniędzy na drogę i parking, żeby nadal każdy, kto tylko ma ochotę, bezkarnie blokował przejazd Straży Pożarnej. Wielu właścicieli posesji w Poznaniu po prostu zleca wywiezienie parkujących na ich gruncie samochodów. Właścicielem drogi pożarowej na Stablewskiego jest spółdzielnia i powinna, tak jak inni , reagować na naruszenie jej praw. A u nas na tej drodze od kilku miesięcy w jednym miejscu tkwi Cinquecento z lubuską rejestracją i pewnie spokojnie stać tam może aż do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: