Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad milion osób odwiedziło w zeszłym roku MTP. Ruszy budowa Centrum Targowego w miejscu Adrii - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad milion osób odwiedziło w zeszłym roku MTP. Ruszy budowa Centrum Targowego w miejscu Adrii
21-02-2012 21:07   Janusz Ludwiczak
10 281 wystawców, 317 659 m kw. sprzedanej powierzchni oraz 445 601 zwiedzających - to bilans zeszłego roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Ze względu na Euro 2012 w czerwcu na MTP nie odbędą się żadne wystawy i imprezy targowe, będą za to nowe Targi Ciepła Systemowego, pojawią się również Targi Zabawek i Artykułów dla Dzieci, zaś we wrześniu po trzyletniej przerwie powrócą targi gier, multimediów i rozrywki Poznań Game Arena. Jeszcze w tym roku MTP rozpoczną budowę Centrum Targowego, które stanie w miejscu Adrii.

W poniedziałek podczas konferencji prasowej zarząd Międzynarodowych Targów Poznańskich podsumował miniony rok. W roku 2011 w ponad 80 wydarzeniach targowych wzięło udział 10 281 wystawców z 63 krajów, którzy wykupili przestrzeń o łącznej powierzchni 317 659 tys. m kw. Wszystkie imprezy organizowane przez MTP odwiedziło w sumie 445 601 osób.

Natomiast poznańskie centrum kongresowe - Poznań Congress Center w 2011 zorganizowało 1694 wydarzenia, wśród których były kongresy, spotkania konferencyjne, a także koncerty i imprezy kulturalne. Odwiedziło je w sumie 586 189 uczestników.

Łącznie w 2011 roku Targi odwiedziło ponad milion osób (1 031 790), a w tym roku zwiedzających może być znacznie więcej, gdyż MTP przygotowały nowe targi TCS - Targi Ciepła Systemowego, Happy Baby - Targi Zabawek i Artykułów dla Dzieci oraz PGA - Poznań Game Arena, która powraca po trzyletniej przerwie.

Stawiać będziemy na multimedialną rozrywkę m.in. gry konsolowe i komputerowe, turnieje dla zwiedzających oraz profesjonalistów oraz pokazy najnowszych technologii. Pokażemy, że w obecnych czasach gry dają możliwości zabawy całym rodziną. Nie zabraknie również występu gwiazd show biznesu, premierowych prezentacji gier, a wszystko to podane w pełni interaktywnej formule. Największe multimedialne show powraca - twierdzi Rafał Błachowski, dyrektor PGA - Poznań Game Arena.

W 2012 roku MTP planują również rozpoczęcie budowy Centrum Targowego, które stanie w miejscu dawnej restauracji Adria oraz zakończenie modernizacji pawilonu nr 15. Na ostatnim poziomie powstanie sala plenarna, w której mieścić będzie się widownia na 2 tysiące osób.

W tej chwili przystępujemy do modernizacji ostatniego poziomu 3. Intencją naszą jest przebudowanie sali, która pomieści 2 tysiące osób. Będą tam odbywać się również koncerty, a także projekcje filmowe. Będzie to sala, która zaspokoi potrzeby poznaniaków. Być może sala zachęci Teatr Wielki do wystawienia spektaklów w nowocześniejszym pomieszczeniu dla znacznie większej widowni - powiedział Andrzej Byrt, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Plany budowy Centrum Targowego już powstały, jednak zostały wstrzymane ze względu na kryzys i w obawie przed konsekwencjami finansowymi. Modernizacja Centrum Targowego będzie to inwestycja nieprodukcyjna, ona zmieni wizerunek Targów, szczególnie kiedy powstanie nowy dworzec. Chcielibyśmy zacząć inwestycje w końcówce tego roku- dodaje Andrzej Byrt, prezes MTP.

W poniedziałek podpisana została również umowa pomiędzy władzami Międzynarodowych Targów Poznańskich, a spółki Eurolot. Podpisany dokument dotyczy uruchomienia połączeń lotniczych specjalnie dla gości targowych.

Na zakończenie ogłoszona została nazwa dla pawilonu nr 2, w którym od dwóch lat odbywają się liczne koncerty. Tutaj wystąpił m.in. brytyjski zespół Hurts oraz gwiazdy rocka takie jak Dżem czy Strachy na Lachy, a także odbywał się festiwal muzyki hip-hopowej.

Międzynarodowe Targi Poznańskie wspólnie z Głosem Wielkopolskim ogłosiły konkurs na nazwę pawilonu nr 2. W sumie wpłynęło 120 propozycji.

Plebiscyt rozpoczął się w połowie grudnia. Zaobserwowaliśmy, że nie ma wyrazistej nazwy, która identyfikowałaby przestrzeń bardziej inspirowaną na kulturę. Wpłynęło 120 propozycji, z których nasi czytelnicy mogli wybrać 10 w sondzie internetowej. Jury ostatecznie wybrało ostateczną nazwę - wyjaśnia Marcin Kostaszuk, szef działu kultura "Głosu Wielkopolskiego".

Wśród zgłaszanych nazw padały takie propozycje jak Centrum PWK Nr2, dwUjka, H2, Hala Dworcowa, Międzynarodowa Twierdza Promiejska, MTP Arena, TaSaK (Targowa Sala Koncertowa), a także Hala Łazarska czy Hala Targowa.

Ostatecznie internauci i jury wybrali nazwę MP2, którą wymyślił Filip Malinowski. W nagrodę laureat otrzymał nagrody książkowe, stałą wejściówkę na imprezy organizowane w pawilonie MP2, a także bilet na mecze Euro 2012, jakie będą rozgrywane w Poznaniu.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: