Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Gratowóz zbierał od mieszkańców zużyty sprzęt RTV i AGD - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Gratowóz zbierał od mieszkańców zużyty sprzęt RTV i AGD
19-02-2012 02:04   Janusz Ludwiczak
W sobotę Mobilny Punkt Gromadzenia Odpadów Problemowych odwiedził Łazarz. Gratowóz pojawił się na ulicy Kolejowej i Jarochowskiego, gdzie przyjmował od mieszkańców zużyty sprzęt RTV i AGD.

W tym roku Gratowóz zamiast co kwartał będzie na Łazarzu i Grunwaldzie pojawiać się częściej, bo co dwa miesiące. W Mobilnym Punkcie Gromadzenia Odpadów Problemowych możemy zostawić takie rzeczy jak stare pralki, lodówki, telewizory, żelazka, kuchenki mikrofalowe i innego rodzaju sprzęt elektryczny.

W Gratowozie można zostawić zużyty sprzęt RTV, AGD, baterie, świetlówki. Od tego roku w Gratowozie nie przyjmujemy już farb i leków. Na Grunwaldzie od tego roku będziemy co dwa miesiące - wyjaśnia Rafał Michalak, pracownik Gratowozu, Zakład Zagospodarowania Odpadów.

Mieszkańcy doskonale wiedzieli o akcji, a także o nowych punktach. Od tego roku "Gratowóz" nie będzie stawać na parkingu przy Arenie na ul. Wyspiańskiego, lecz przy ul. Kolejowej 37 (w godz. 11:20-11:50) oraz przy skrzyżowaniu ulic Jarochowskiego i Sczanieckiej (od 12:00 do 12:30).

O akcji dowiedziałyśmy się z gazety. Słusznie, że Gratowóz będzie pojawiał się co dwa miesiące, jednak mógłby przyjeżdżać częściej, albo nawet poruszać się po ulicach. Ciężko jest nam tu przynieść stary komputer, który sporo waży. Do gratowozu oddałyśmy dziś stare żelazka, czajniki elektryczne, piloty od telewizora i zużyte lampki choinkowe - powiedziały Bogumiła i Irena, które odwiedziły Gratowóz przy ul. Kolejowej.

O gratowozie dowiedziałem się z internetu. Wiem, że na co dzień zużyty sprzęt można zostawić na 28 Czerwca. Cieszę się jednak, że dziś miałem blisko i tutaj mogłem zostawić problemowe odpady - uważa Krzysztof Borowski, który z kolei odwiedził Gratowóz na Sczanieckiej.

Kolejny raz Gratowóz na Łazarz zawita w sobotę, 21 kwietnia, a później 16 czerwca, 18 sierpnia, 20 października i 15 grudnia.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: