Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W zabytkowym pawilonie MTP powstała uczelnia wyższa - szkoła designu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W zabytkowym pawilonie MTP powstała uczelnia wyższa - szkoła designu
20-02-2012 11:26   Janusz Ludwiczak
Od września w zabytkowym pawilonie nr 1 działa School of Form - Międzynarodowa Wyższa Szkoła Projektowania, na której kształci się obecnie 120 studentów. To kolejna uczelnia po Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych, która funkcjonuje na terenie MTP.

We wrześniu 120 studentów rozpoczęło naukę w School of Form - Międzynarodowej Wyższej Szkole Projektowania, którą uruchomiła Wyższa Szkoła Psychologii Społecznej.

School of Form jest uczelnią dla osób, które mają kreatywny umysł, zdolności artystyczne i projektowe.

School of Form jest to szkoła designu, skierowana do młodych utalentowanych ludzi. Podstawowym kryterium przyjęcia do szkoły jest przedstawienie portfolio, które oceniane jest przez naszych wykładowców. Nasza szkoła różni się od innych tego typu uczelni tym, że naukę o designie łączy z naukami humanistycznymi. Czyli łączymy naukę z typowymi pracami warsztatowymi. Studenci większość czasu spędzają właśnie na warsztatach - tłumaczy Adriana Szmuc z School of Form.

Nauka w szkole designu trwa cztery lata. Studenci kształceni będą na projektantów przyszłości.

Najważniejszą rzeczą dla nas jest to, aby designer, który wychodzi od nas ze szkoły projektował coś, co będzie użyteczne i pożyteczne, a nie będzie tylko wizją. Powinno to być coś, co będzie można później wdrożyć w praktyce i użyć w życiu codziennym. Wielu studentów na pierwszym roku nie ma skonkretyzowanych potrzeb. Nie wiedzą oni na jakim konkretnym kierunku chcieliby być, dlatego przechodzą przez cztery specjalności (industrial design, communication design, domestic design i fashion design). Każda z nich trwa sześć tygodni. Dopiero po pierwszym roku studenci wybierają konkretną specjalizację. Chcemy wykształcić absolwentów, którzy będą umieli wytworzyć ciekawy projekt, będą umieli się zaprezentować, mówić po angielsku, wycenić koszt tego co stworzyli - dodaje Adrianna Szmuc, School of Form.

Studenci School of Form mają zajęcia w kilku pracowniach tematycznych: w warsztacie ceramicznym, krawieckim, ślusarskim, stolarskim, modelarni z galerią, a także w studiu foto-video i komputerowym.

Absolwenci tej uczelni po zakończeniu nauki uzyskają tytuł licencjata Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku wzornictwo.


Komentarze (5)

21-02-2012 16:49:39
JP
Inżynierowie budują, a ci humaniści zajmują się rozkładaniem na czynniki pierwsze... I to się design nazywa, phi...
20-02-2012 20:09:29
w
myślę, że nie przejęty tylko wynajęty. A zatem nie plajtują, tylko na siebie zarabiają :) Studia SoF są bardzo drogie, obecnie jeszcze dofinansowane..
20-02-2012 18:59:19
POznaniak Z Poznania
to Targi plajtuj__ ? Bo pawilon nr 1 przejety????
20-02-2012 14:57:00
w
to świetnie, że mają siedzibę na Łazarzu!
20-02-2012 14:05:08
Łukasz Prymas
Bardzo dobrze, bardzo ciekawy profil szkoły, oby więcej takich edukacyjno-kulturotwórczych obiektów...może doczekamy się przegonienia wszechobecnych zamiast miastotwórczych to degenerujących je banków.
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: