Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Osiedla Św. Łazarz podsumowała miniony rok - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Osiedla Św. Łazarz podsumowała miniony rok
16-02-2012 01:28   Janusz Ludwiczak
W środę odbyła się 10. zwyczajna sesja Rady Osiedla Święty Łazarz, w trakcie której radni podsumowali miniony rok oraz podjęli uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z wykonania planu wydatków i sprawozdania z działalności Zarządu za rok 2011.

Mimo zimowej pogody i ferii zimowych na szczęście udało się uzbierać kworum, czyli niezbędną większość (obecność przynajmniej 11 z 21 radnych). Niewiele brakowało, a środowa 10. sesja zwyczajna Rady Osiedla Św. Łazarz nie odbyłaby się.

W trakcie posiedzenia radni podjęli uchwałę w sprawie uruchomienia wypłaty diet za miesiąc styczeń dla członków zarządu osiedla, a także uchwałę w sprawie ustalenia składów osobowych stałych komisji.

Na wniosek radnego Tomasza Wojciechowskiego, przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego wzniesiono wniosek o skreśleniu z tej komisji radnego Bartosza Nowaka ze względu na sporą liczbę nieobecności. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.

W trakcie środowej sesji radni podjęli również uchwałę w sprawie przyjęcia sprawozdania z wykonania planów wydatków i sprawozdania z działalności Zarządu Osiedla za rok 2011.

W sumie w ubiegłym roku Zarząd Osiedla Święty Łazarz podjął 15 uchwał, które dotyczyły m.in. lokalizacji kasyna gry w kompleksie City Park, remontu zabytkowego chodnika w ciągu ul. Matejki, zmian w organizacji ruchu na ul. Bogusławskiego oraz Chełmońskiego, a także miasteczka dla kibiców w Parku Kasprowicza. W ciągu 2011 roku odbyły się 54 dyżury Rady Osiedla, miały one miejsce w poniedziałki i w czwartki.

W sumie w 2011 roku Rada Osiedla Św. Łazarz wydała na inwestycje i bieżące zadania 415 719 zł, czyli 97,67% budże. 365 290 zł zostało przekazane na zadania realizowane przez jednostki miejskie, m.in. Zarząd Dróg Miejskich, Zarząd Zieleni Miejskiej czy Straż Miejską. Najważniejszymi inwestycjami realizowanymi w 2011 roku przez Radę Osiedla Św. Łazarz była realizacja siłowni na wolnym powietrzu w Parku Kasprowicza, dalsza rozbudowa placu zabaw w Parku Wilsona, a także remont chodników w ciągu ulicy Matejki (pomiędzy ul. Orzeszkowej a Konopnickiej oraz na odcinku od Niegolewskich do Wyspiańskiego). Pozostałe środki trafiły m.in. na imprezy kulturalne czy inwestycje na terenie placówek kulturalno-oświatowych.

Na zakończenie sesji Rada zgodziła się, by radny Łukasz Prymas uczestniczył w zespole roboczym ds. organizacji debaty publicznej na rzecz rozwoju i odnowy Śródmieścia Poznania.


Komentarze (10)

18-02-2012 23:13:20
M Ł
Filozofów to raczej nam nie potrzeba. A dobre rady proponuje pozostawić dla siebie, albo dla tych, którzy takich nawiedzonych wywodów chca słuchać. A na przyszłośc to proponuję więcej staranności w pisaniu. Wreszcie koniec tych wywodów, bo są mało konstruktywne. Pozdrowienia
18-02-2012 19:18:18
Radna
"Mam jednak nadzieję, że takie radne to rzadkie przypadki".To prawda,bo należę do osób którym się chce coś realnie robić dla Łazarza a nie tylko pisać o swoim chciejstwie na klawiaturze. "Dobry człowiek jest jak małe światełko. Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy." Życzę Tobie mieszkańcu abyś na swojej drodze spotkał dobrego człowieka który rozświetli Tobie mroki tego świata i pozwoli dostrzec dobro w działaniach innych.Pozdrawiam i kończęwymianępoglądów.
18-02-2012 17:27:42
Mieszkaniec Łazarza
Pani Radna powtarzasz się, zmień ten repertuar. Trudno wyczytać coś mądrego z tych napisanych przez Panią wypocin i bzdur. Tak to jest jak ktoś coś chce, ale sam nie wie co. Pewnie i tak wygląda ta praca w Radzie Osiedla. Mam jednak nadzieję, że takie radne to rzadkie przypadki. Zabierz się Pani za pracę, bo nie zgążysz nic zrobić do końca kadencji.
18-02-2012 01:34:59
Radna
Każda pliszka swój ogonek chwali.Jak człowieku możesz mieć'lepsze efekty" jeżeli czytać nie potrafisz. Należysz do tego typu malkontentów którzy uważają że ,pochwalę się że coś robię i moje ego urośnie do wielkości wieżowca Uniwersytetu Ekonomicznego.Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych wirtualnych sukcesów.
17-02-2012 22:53:07
Mieszkaniec Łazarza
Wolę działać bez diety, ale za to z lepszymi efektami. Współpraca z takimi Radnymi którzy kręcą w zależności od potrzeby raz działają społecznie, za chwile dostają dietę sami nie wiedząc jak często zupełnie mi nie odpowiada. Powodzenia w dalszej mało efektywnej działalności.
17-02-2012 21:22:55
Radna
Przykromi że czytanie ze zrozumieniem to ciągły problem.Radny może miesięcznie uzyskać ok 150,00 zł zwrotu kosztów, co wcale nie oznaczaże automatycznie otrzymuje te środki. Każda kwota diety jest co miesiąc wyliczana oddzielnie i akceptowana przez Radę lub nie. Chyba jednak dobrze że" tacy przedstawiciele rady "upubliczniają te dane bo inne rady osiedli oraz publiczne gremia nic o tym nie piszą.Ponawiam zaproszenie do pracy na rzecz Osiedla i zapewniam że mieszkaniec Łazarza może liczyć na dietę rekompensującą koszty do kwoty 150,00 z ł miesięcznie.
17-02-2012 20:17:55
Mieszkaniec Łazarza
Pani Radna, Szkoda, że dla Pani miesiąc i kwartał to jedno. Cyt ze strony epoznan.pl "Radny osiedlowy może więc liczyć tylko na zwrot kosztów, m.in. za rozmowy telefoniczne i koszty przejazdu na terenie miasta. Obecnie jest to około 200 zł miesięcznie. Suma ta ma się jednak nieznacznie zwiększyć w 2012 roku." Szkoda, że tacy ludzie jak nasi przedstawiciele mijają się z prawdą. Lepiej byłoby nie pisać nic.
16-02-2012 23:36:39
Radna
Uchwała nr LXXIX/1181/V/2010 Rady Miasta Poznania z 12 października 2010 r. przewiduje możliwość przyznania diet i zwrotu kosztów przejazdów dla członków organów osiedlowych. W przeciwieństwie do diet radnych miejskich ,poselskich i innych dieta radnego osiedlowego to zrekompensowanie poniesionych kosztów związanych z wykonywaniem określonej funkcji oraz realizacją zadań Osiedla /np koszty przejazdów, rozmów telefonicznych, zakup niezbędnych artykułów do realizacji zadań. Nie jest to stała kwota wypłacana wszystkimco miesiąc. Jeżeli np kwota 200,00 zł za kwartał to dużo zapraszam do wspólpracy,bo jak widać z artrykułu po roku 1/3 radnych ma już dosyć t ych luksusowych "posadek"i kolosalnych diet.
16-02-2012 22:44:26
Mieszkaniec Łazarza
A to ciekawa informacja. Kiedyś jedna z Radnych oburzona na zarzuty pod adresem radnych osiedla zapewniała, że to jest funkcja społeczna i nikt nie chce sie za tą pracę zabrać, a wystarczy zebrac liste popierajacych kandydata i już można działac. śmiechu warte.
16-02-2012 19:44:49
POznaniak Z Poznania
No tak podsumowanie : wykonanie roboty -9 premie odebrane 120% urlop wykorzystany 160% chwała wam za to
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: