Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni ułożyli listę ulic przeznaczonych do remontu i przeprowadzą wizję lokalną - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni ułożyli listę ulic przeznaczonych do remontu i przeprowadzą wizję lokalną
12-02-2012 00:39   Janusz Ludwiczak
Aż sześć komisji problemowych Rady Osiedla Święty Łazarz spotkało się w środę, by podsumować miniony rok i przedstawić najbliższe plany komisji. Równocześnie wybrano wiceprzewodniczących komisji oświaty, budżetu, infrastruktury, bezpieczeństwa, sportu oraz rodziny.

W środę odbyło się posiedzenie wszystkich komisji problemowych Rady Osiedla Święty Łazarz: Komisji Oświaty i Kultury, Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki (Sportu), Komisji Budżetu, Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia oraz Komisji Gospodarki Komunalnej, Polityki Przestrzennej i Ochrony Środowiska (Infrastruktury).

Podczas spotkania przewodniczący poszczególnych komisji przedstawili sprawozdanie za 2011 roku oraz najbliższe plany komisji.

Najdłuższa dyskusja wśród radnych była podczas posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego oraz Komisji Infrastruktury. W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Zarządu Zieleni Miejskiej, Straży Miejskiej i Policji, które dotyczyć będzie samochodów wjeżdżających na teren Parku Kasprowicza.

Radni ułożyli też listę ulic, na których w najbliższych latach zostanie przeprowadzony remont chodników. Lista ta powstała na podstawie zgłoszeń otrzymanych od mieszkańców i według niej będą wyznaczane remonty i inwestycje. Na liście znalazło się w sumie trzynaście ulic: Kolejowa, Chłodna, Konopnickiej, Kasprzaka (na odcinkach: od Sczanieckiej do Stablewskiego, od Hetmańskiej do Palacza oraz od Potworowskiego do Chociszewskiego), Chociszewskiego (Kasprzaka - Reymonta), Grottgera, Kossaka, Jarochowskiego (po stronie Parku Kasprowicza oraz od Hetmańskiej do Palacza), Chełmońskiego, Niegolewskich, Rynek Łazarski, Wojskowa i Dmowskiego (od Stablewskiego do Rynku Łazarskiego). W najbliższym czasie radni przeprowadzą wizję lokalną poszczególnych ulic.

Na zakończenie spotkania wybrano wiceprzewodniczących wszystkich komisji, którzy mają zastępować przewodniczącego komisji w trakcie jego nieobecności.

W najbliższą środę Radni Osiedla Św. Łazarz znów się spotkają, tym razem podczas X. sesji zwyczajnej.


Komentarze (7)

13-02-2012 23:22:14
Mieszkanka Sczanieckiej
@wolf - masz rację. Dziwię się, że Sczaniecka nie została wzięta pod uwagę, tym bardziej, że na Euro będzie to jedna z głównych ulic prowadzących od komunikacji miejskiej do "miasteczka kibiców". Chyba trzeba pomyśleć na przyszłą kadencję o wystawieniu jakiegoś przedstawiciela z tej okolicy, bo jak widać każdy dba o swój skrawek ;)
13-02-2012 22:45:46
Mieszkanka Kolejowej
Przykładów wyrzucania pieniedzy w błoto jest wiele. Np na ulicy Kolejowej w pierwszej kolejności położono nowy chodnik (nie wyremontowany stary) na przeciw nowobudownego bloku zamiast oczekiwac tego od firmy budującej, której ciezkie samochody rozjeździły ten chodnik. Robia one to samo z nowym chodnikiem, który przy krawężniku juz jest uszkodzony, bo wykańczanie budynku trwa nadal. To jest po prostu kpina. Kto decyduje o kolejności wykonywanych prac. W tylu miejscach na Kolejowej można sobie nogi połamać, ale tego nie sprawdza nikt.
12-02-2012 17:06:47
wolf
Na Dmowskiego chodnik nie jest zbytnio zniszczony, za to dziwie się, że na liście nie znalazła się ulica Szczanieckiej, szczególnie odcinek zaczynający się od ulicy Jarochowskiego.
12-02-2012 14:39:11
Łukasz Prymas
Działania są oczywiście podejmowane, Policja i SM jest często informowana nt. źle parkujących samochodów, wielokrotnie były zgłaszane prośby o interwencje np. jeżdżących samochodów po Arenie. Niestety mimo wysiłków RO, ciężko przekonać służby miejskie to większej ilości interwencji i "rozprawienia się" z takimi kierowcami. RO niestety nie posiada możliwości w tym zakresie, oprócz informowania odpowiednich służb. Były również zgłaszane do POSiRu i ZZM interwencje w sprawie założenia nowych blokad i dopilnowania zamykania istniejących na Arenie. Niestety nasze wysiłki w tym zakresie nie przyniosły oczekiwanych skutków. Ze swojej strony obiecujemy dalsze nalegania na odpowiednie działania w tym zakresie.
12-02-2012 12:02:53
Tomek
Co do parkowania to zauważyłem ostatnio, że na ul. Wojskowej pojawił się zakaz postoju, a mimo to auta regularnie tam parkują. Czy jest to tymczasowa zmiana, czy tak już pozostanie? Trzeba przyznać, że samochody mocno zniszczyły chodni na tej ulicy, szczególnie w pobliżu ulicy Grunwaldzkiej.
12-02-2012 11:08:54
Sławek
Czy radni mogliby spowodować częstsze wizyty SM i Policji która kontrolowałaby auta parkują odpowiednio? Bo to trochę wywalanie pieniędzy w błoto jest pozwalać na niszczenie chodników by je później naprawiać. Czy RO podejmuje jakieś działania w kierunku przyspieszenia powstania SOP?
12-02-2012 02:01:48
Łukasz Prymas
Bardzo dobrze napisane sprawozdanie z obrad komisji, dziękuję Panie Januszu i serdecznie pozdrawiam:)
Aktualności
Niezapominajka
17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Kazachstan" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach p

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Koziołek Matołek" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Krokodyl

20

cze

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Ogrodniczy
wstęp bezpłatny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: