Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

By ferie były bezpieczne - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
By ferie były bezpieczne
11-02-2012 20:11   redakcja, asp.szt.Maciej Nowak
Nadszedł okres zimowego wypoczynku. Czas zabaw, które niestety nie zawsze kończą się szczęśliwie. Powinniśmy pamiętać jak niebezpieczne są zabawy na lodzie na zbiornikach wodnych takich jak jeziora, stawy i baseny przeciwpożarowe. Często zapominamy że lód bywa tam cienki i grozi załamaniem, co może skończyć się utonięciem przebywających na nim osób. Alternatywą jest korzystanie z bezpiecznych sztucznych specjalnie przygotowanych lodowisk.

W czasie sezonu urlopowego przestępcy wykorzystują pozostawione bez nadzoru mienie. Postarajmy się skorzystać z tzw. nadzoru sąsiedzkiego. Zaprzyjaźniony sąsiad lub inna osoba która będzie miała pod opieką nasze mieszkanie lub dom uchroni nas od przykrej niespodzianki w postaci włamania kiedy wrócimy do domu po wakacjach.

W trakcie ferii zimowych młodzi ludzie mogą się spotkać z propozycją spróbowania narkotyku. Pamiętać trzeba, że czynią to zawsze dla zysku i są bezwzględni aby go uzyskać.

Nie ma narkotyku, który nie uzależnia. Nikt nie jest w stanie określić czy będzie tak już po pierwszym razie czy po następnym. Odzwyczajenie od narkotyków jest bardzo trudne i w większości przypadków szczególnie u ludzi młodych kończy się niepowodzeniem. Zażywanie narkotyków bezpośrednio lub pośrednio, wcześniej czy później kończy się śmiercią lub ciężką chorobą fizyczną lub psychiczną.

Równie niebezpiecznymi substancjami dla dzieci są alkohol i papierosy. Tu apel do sprzedawców aby pamiętali że sprzedaż alkoholu osobie poniżej 18. roku życia jest przestępstwem, a papierosów wykroczeniem.

Pamiętajmy że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze dzieci i szybka prawidłowa reakcja na nieprawidłowości może je uchronić od utraty zdrowia albo i życia.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: