Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Trzy osoby zatruły się czadem w kamienicy przy Kolejowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Trzy osoby zatruły się czadem w kamienicy przy Kolejowej
06-02-2012 01:15   Janusz Ludwiczak
W sobotę przedpołudniem strażacy znaleźli 20-letnią dziewczynę, która zatruła się czadem. Z objawami podtrucia tlenkiem węgla trafiło w sumie trzech mieszkańców kamienicy przy ul. Kolejowej.

W sobotę przedpołudniem strażacy interweniowali w jednym z budynków przy ulicy Kolejowej. Strażacy znaleźli nieprzytomną 20-letnią dziewczynę, a także dwie inne osoby, które zatruły się dwutlenkiem węgla. Najprawdopodobniejszą przyczyną zatrucia mógł być źle działający junkers.

Straż Pożarna ostrzega przed zagrożeniami zatrucia tlenkiem węgla. Każdego roku z powodu podtrucia czadem umiera kilkadziesiąt osób w całej Polsce. Częstymi przyczynami jest nieszczelna instalacja wentylacyjna oraz niedrożne przewody kominowe, dlatego kilka razy w roku w pomieszczeniach opalanych węglem, drewnem i innymi paliwami muszą być przeprowadzane kontrole.


Komentarze (2)

06-02-2012 21:47:37
Mieszkanka Kolejowej
To nie ludzie oszczedzają tylko administratorzy budynków oszczedzają na udrażnianianiu kominów wentylacyjnych. Dotyczy to szczególnie administratora mieszkaniami Kolejowymi, których w tej okolicy nie brakuje. To nie pierwszy przypadek takiego poddtrucia w ubiegłym roku było o krok od tragedii w jednym z takich bloków.
06-02-2012 13:16:29
poz
Ludzie oszczedzają lub nie maja na certyfikowanie ogrzewania , nie było by takich tragedii bdyby w czasie okresu zimowego byłoby cos takiego jak system sprawdzania wentylacji przez włascicieli kamienic lub spóldzielni na prośbe lokatorów. A tak potem pisze sie tylko o tragediach.
Aktualności
Niezapominajka
17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Kazachstan" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach p

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Koziołek Matołek" - spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Krokodyl

20

cze

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Ogrodniczy
wstęp bezpłatny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: