Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kapella Zza Winkla zagrała na część Lecha Konopińskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kapella Zza Winkla zagrała na część Lecha Konopińskiego
27-01-2012 03:00   Janusz Ludwiczak
Pod hasłem "Grajcie z nami kapelami dla Leszka" odbył się we wtorek w Klubie Osiedlowym "Krąg" benefis Lecha Konopińskiego.

Benefis odbył się z okazji 80. urodzin Lecha Konopińskiego. W jego trakcie zagrały kapele podwórkowe m.in. Kapella Zza Winkla, Junki z Buku czy Kapelami! Nie bez powodu kapele te pojawiły się na scenie. To właśnie dla nich Lech Konopiński ułożył teksty piosenek.

Lech Konopiński urodził się 16 marca 1931 r. Jest poetą, satyrykiem, autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży oraz widowisk telewizyjnych.

W 1954 r. debiutował jako satyryk na łamach tygodnika "Szpilki". W latach 1957-1960 był redaktorem tygodnika satyrycznego "Kaktus". W latach 1960-1965 był redaktorem "Gazety Poznańskiej". W latach 1965-1973 był pracownikiem naukowym Instytutu Przemysłu Włókien Łykowych w Poznaniu.

W kwietniu 2004 otrzymał Order Uśmiechu. W 2009, podczas Warszawskiej Jesieni Poetyckiej, otrzymał nadany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

18:30
Szkoła Podstawowa nr 69 ul. Jarochowskiego 62
XII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: