Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dworzec Główny nie będzie się nazywał "City Center". Twoje zdjęcie może znaleźć się na nowym dworcu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dworzec Główny nie będzie się nazywał "City Center". Twoje zdjęcie może znaleźć się na nowym dworcu
13-01-2012 14:04   Janusz Ludwiczak
Osiągnięto porozumienie dla nazwy nowego dworca kolejowego w Poznaniu. Dworzec Główny będzie nazywał się po prostu "Poznań Główny", zaś centrum handlowe będzie nazywało się "Poznań City Center". Spór o nazwę dla nowobudowanego Dworca Głównego pojawił się pomiędzy prezydentem Ryszardem Grobelnym, a inwestorem - firmą TriGranit we wrześniu. We wtorek nastąpi uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego dworca. Z tej okazji wmurowany zostanie również specjalny pojemnik z portretem Poznaniaków.

Prezydent Ryszard Grobelny nie chciał, by nowy dworzec kolejowy i połączona z nim galeria handlowa nazywała się "Poznań Główny City Center". O zgodę na używanie nazwy "Poznań" w swoim znaku towarowym chciał wystąpić inwestor, firma TriGranit oraz PKP. Więcej o sprawie pisaliśmy we wrześniu w artykule: Prezydent Grobelny nie chce "Poznań Główny City Center". PKP odpowiada: "Poznań zadupie".

W czwartek, podczas spotkania w Urzędzie Miasta przedstawiciele spółki TriGranit i Biura Promocji Miasta osiągnęli porozumienie. Nowobudowany dworzec będzie się nazywał tak jak dotychczas "Poznań Główny", natomiast nazwę "Poznań City Center" otrzyma galeria handlowa, która wraz z parkingiem będzie miała 180 tys. m kw. powierzchni. Budowa przydworcowego centrum handlowego ma rozpocząć się we wrześniu przyszłego roku.

Tymczasem w najbliższy wtorek, 17 stycznia w samo południe nastąpi uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego dworca.

Z okazji wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego dworca kolejowego, w specjalnym pojemniku zamieszczony zostanie portret Poznaniaków. Z tej okazji miasto zaprasza swoich mieszkańców do wzięcia w akcji przekazania pozdrowień dla przyszłych pokoleń Poznaniaków. Do poniedziałku, 16 stycznia do godz. 12:00 można przesłać swoje zdjęcia lub całej rodziny.

Zdjęcie nie powinno przekraczać 1 MB pojemności. Można je przesłać na adres: socialmedia@um.poznan.pl, w nazwie pliku wpisać imię_nazwisko_wiek (na przykład Anna_Nowak_27) lub nazwisko rodziny_imie członka_wiek_imię członka_wiek_imię, (przyk.: Rodzina_Nowaków_Magda_48 lat_Rafał_49).
W treści e-maila należy poświadczyć prawo o posiadaniu praw autorskich do przesyłanego zdjęcia następującej treści: "Oświadczam, iż jestem prawnym dysponentem przesyłanego utworu".

Zdjęcia Poznaniaków zamieszczone zostaną w specjalnej tubie na cyfrowym nośniku. Pojemnik zostanie uroczyście złożony podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod budynek nowego dworca PKP.


Komentarze (1)

13-01-2012 15:20:58
Jola
A papierowych zdjęć nie można nadesłać? Za 100 lat to pewnie nie będzie już pendrajwów, pewnie będą mieli problem z odczytaniem tych zdjęć.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat
- akcja twórcza z książką "Najlepsza zupa na świecie" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”.
(zapisy na dom

21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Polska" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18:30
Łazarz
18. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

22

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zdobycze technologiczne w epoce koronawirusa"-wykład geriatry, prof.dr hab. n. med. Katarzyny Wieczorowskiej - Tobis. Wykład w ramach projektu "Precz z depresją"współfinansowanego z budżetu Miasta Po

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: