Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Inspektor budowlany sprawdza, czy przystanki tramwajowe na Głogowskiej są zbyt wąskie i za krótkie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Inspektor budowlany sprawdza, czy przystanki tramwajowe na Głogowskiej są zbyt wąskie i za krótkie
05-01-2012 16:56   Janusz Ludwiczak
Stowarzyszenie "My Poznaniacy" uważa, że przystanki tramwajowe przy Rynku Łazarskim, Dworcu Zachodnim i Moście Dworcowym są zbyt wąskie i za krótkie. Kontrolę przystanków przeprowadził Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Na wniosek Stowarzyszenia "My Poznaniacy" Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego skontrolował we wtorek i środę sześć przystanków tramwajowych na Łazarzu - przy Rynku Łazarskim, Dworcu Zachodnim i Moście Dworcowym. Według członków stowarzyszenia przystanki te są za krótkie i zbyt wąskie, przez co pasażerowie mają problem z pomieszczeniem się na wysepkach.

Wystarczy tylko spojrzeć na to, jak te przystanki wyglądają. Są zbyt małe, wąskie i za krótkie. Widać, że ludzie tutaj się nie mieszczą, próbują przepchać się jeden przez drugiego, żeby wejść do tramwaju. Stwierdziliśmy też, że niektóre przejścia dla pieszych, takie jak przy Rynku Łazarskim są zbyt wąskie. Jeśli ludzie chcą dostać na drugą stronę ulicy lub ewentualnie na przystanek to stoją praktycznie na skraju i ryzykują zdrowiem lub życiem. Stwierdziliśmy, że należy skontrolować, czy przystanki spełniają swoje normy - wyjaśnia Przemysław Andrzejak ze Stowarzyszenia "My Poznaniacy".

Normy są spełnione - przystanek ma 38 metrów, ale czy aby napewno? Wąskie końcówki przystanków powodują, że prędzej czy później dojdzie do jakieś tragedii. Nie ma szans, by tam zmieściła się matka z wózkiem czy pasażer, który niesie jakiś większy pakunek. Nie jest też bezpiecznie przechodząc przez przejście dla pieszych - uważa z kolei Tomasz Wojciechowski, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Osiedla Św. Łazarz.

W środę Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w obecności przedstawicieli Zarządu Dróg Miejskich, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i Zarządu Transportu Miejskiego przeprowadzili pomiar przystanków tramwajowych na ul. Głogowskiej.

Przystanek "Rynek Łazarski" w kierunku centrum ma 38 metrów długości i 4,5 m szerokości, zaś ten w kierunku Hetmańskiej już 49 m długości, ale tylko 3 m szerokości.

Badamy zgodność przystanków tramwajowych z rozporządzeniem o warunkach technicznych, które są z roku 1999. Przystanki, które były wykonywane wcześniej na podstawie pozwoleń na budowę nie tyczą się ich te warunki. Badamy dokładną datę, wielkość przystanki i czy spełnia swoje normy - mówi Hanna Kowalska, inspektor Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla miasta Poznania.

Wyniki kontroli mają być znane jeszcze w tym miesiącu.


Komentarze (2)

06-01-2012 09:50:10
Slawek
Te tego co kojarzę, to przebudowa przystanków miała miejsce po 1999? A na teatralce (w kierunku Piątkowa) mpk dobudowało sobie fragment jakiś rok temu. Wejście na przystanek Rynek Łazarski od strony Niegolewskich wraz z wysepką urąga wszelkim zasadom zdrowego rozsądku i bezpieczeństwa. § 120. 1. Ulica z torowiskiem tramwajowym powinna mieć perony przystanków tramwajowych. Peron przystanku powinien mieć szerokość dostosowaną do natężenia ruchu pasażerskiego w godzinie szczytowej. Przy przebudowie albo remoncie ulicy klasy G i ulic niższych klas dopuszcza się odstępstwo od wykonania peronu. 2. Szerokość peronu, do którego dojście jest w poziomie jezdni lub przejściem nadziemnym (kładką), powinna być nie mniejsza niż 3,50 m, a przy dojściu do peronu przejściem podziemnym - nie mniejsza niż 4,50 m.
05-01-2012 23:19:40
pasażer
Przystanki zdecydowanie powinny być przebudowane. Szkoda, że przystanek przy Moście Dworcowym nie będzie podwójny przy okazji przebudowy ulicy Roosevelta. jak zwykle urzędasy nie pomyślały.
Aktualności
Niezapominajka
19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: