Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szpital Wojskowy przekształcił się w Specjalistyczny Szpital Kliniczny z okulistyką dziecięcą - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szpital Wojskowy przekształcił się w Specjalistyczny Szpital Kliniczny z okulistyką dziecięcą
05-01-2012 16:09   Janusz Ludwiczak
Od nowego roku 111. Szpital Wojskowy przestał być własnością Ministerstwa Obrony Narodowej. Lecznica została przekazana Uniwersytetowi Medycznemu. Od 1 stycznia przy Grunwaldzkiej 16/18 uruchomiona została okulistyka dziecięca, dzięki czemu mali pacjenci nie muszą jeździć już do Bydgoszczy.

Z początkiem roku 111. Szpital Wojskowy przy ul. Grunwaldzkiej 16/18, który do tej pory należał do Ministerstwa Obrony Narodowej przeszedł w ręce Uniwersytetu Medycznego. Tym samym oficjalna nazwa lecznicy to Specjalistyczny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego.

Wojsko postanowiło przekazać szpital i pobliską przychodnię przy ul. Szylinga Uniwersytetowi Medycznemu, gdyż placówka już od dawna bardziej służyła cywilom niż wojskowym. Decyzja o przekazaniu szpitala miała związek też z kosztami.

Co to oznacza dla pacjentów? Praktycznie nie odczują oni zmian. Przy Grunwaldzkiej nadal będą pracować ci sami lekarze co do tej pory, większość poradni i oddziałów funkcjonować będzie nadal. Co więcej w szpitalu tym mają zostać otwarte nowe kliniki, m. in. transplantologii, nefrologii, chirurgii naczyń i endokrynologii. Zamknięte mogą zostać jedynie: gastrologia, dermatologia i urologia.

Od 1 stycznia w Specjalistycznym Szpitalu Klinicznym UM przy Grunwaldzkiej działa też 24-godzinny ostry dyżur okulistyczny dla dzieci. Do tej pory mali pacjenci musieli korzystać z kliniki okulistycznej... w Bydgoszczy.

W placówce tej rocznie leczy się ponad 12 tysięcy pacjentów. Szpital powstał w budynku, gdzie mieścił się Hotel Polonia, wybudowany na Powszechną Wystawę Krajową w 1929 roku. Co ciekawe sam hotel funkcjonował tylko przez 13 miesięcy, a więc szpital posiada ponad 80-letnią tradycję.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: