Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje jeżdżą rzadziej - w niedziele co pół godziny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje jeżdżą rzadziej - w niedziele co pół godziny
09-01-2012 13:48   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek zmienił się rozkład jazdy MPK. Tramwaje w niedzielę do godz. 10 kursują teraz co pół godziny (do tej pory było to co 20 minut), zaś w dni robocze między 9 a 13 co 12 minut. Równocześnie autobusy nocne zatrzymują się na przystankach tylko "na żądanie" pasażerów.

W poniedziałek wprowadzony został nowy rozkład jazdy MPK. W dni robocze, między 9 a 13 tramwaje wszystkich linii oprócz 3, 4, 11, 18 i 26 kursują teraz co 12 minut (do tej pory było to co 10 min). Natomiast "osiemnastka" oraz tramwaje linii nr 3, 4 i 11 na przystankach pojawiają się co 24 minuty.

Pasażerowie, którzy w niedzielny poranek chcą dojechać na uczelnię lub do pracy nieco dłużej poczekają na przystanku na swój tramwaj. Do godz. 10 bimby będą podjeżdżać na przystanek zamiast co 20 minut - co pół godziny.

Obserwowaliśmy, także w te święta i zauważyliśmy, że większość tramwajów i autobusów przedpołudniem była pusta - wyjaśnia Rafał Kupś, p.o. dyr. ZTM.

W niedzielę od rana ruch w Poznaniu jest prawie, że martwy. Ja wiem, że troszkę pogorszy się dojazd tym pasażerom, którzy dojeżdżali w niedzielę również do pracy. Oczekiwanie na tramwaj będzie trochę wydłużone, ale to nie znaczy, że nie przyjedzie on w ogóle. Proszę spojrzeć na inne polskie miasta czy nawet na Europę, gdzie niektóre linie są kompletnie zawieszane w niedzielne przedpołudnie - mówi Wojciech Tulibacki, prezes MPK.

To nie koniec zmian. Pasażerowie, którzy korzystają z komunikacji nocnej będą musieli oznajmić kierowcy zamiar wysiadania przez naciśnięcie przycisku z odpowiednim wyprzedzeniem. Zaś pasażerowie, którzy będą czekać na autobus na przystankach linii nocnych będą musieli stanąć w widocznym miejscu przed podjechaniem pojazdu na przystanek i zasygnalizować zamiar odbycia podróży.

Punktualność na liniach nocnych z pomiarów, które mamy jest bardzo dobra. Odchylenia są naprawdę niewielkie. Wprowadzenie przystanków "na żądanie" ma usprawnić komunikację nocną - wyjaśnia Wojciech Tulibacki, szef miejskiego przewoźnika.

W przypadku ewentualnych przyśpieszeń kierowcy autobusów nocnych będą oczekiwać do czasu rozkładowego w punktach węzłowych i na przystankach przesiadkowych, np. skrzyżowaniu Głogowska/Hetmańska, Hetmańska/28 Czerwca, Grunwaldzka/Bułgarska, rondzie Rataje czy rondzie Starołęka.

Dzięki wprowadzonym zmianom miasto ma zyskać trzy miliony złotych rocznie.

Zaoszczędzimy ok. 200 tysięcy pociągokilometrów, co daje 3 miliony złotych w skali roku - tłumaczy Rafał Kupś, p.o. dyr. ZTM.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Zielono mi" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

22

wrz

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert Dominiki Dobrosielskiej "Moje serce to jest muzyk"
(w przypadku deszczu koncert odbędzie się w sali domu kultury Klub "Krąg")

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: