Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznań przywitał 2012 rok - sylwester miejski na Placu Wolności {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznań przywitał 2012 rok - sylwester miejski na Placu Wolności {WIDEO}
02-01-2012 00:58   Janusz Ludwiczak
Ponad 30 tysięcy osób nowy, 2012 rok powitało na Placu Wolności. Na scenie wystąpili: Małgorzata Ostrowska, Papa D, Gazebo, Perfect oraz London Beat. Życzenia mieszkańcom złożył wiceprezydent Sławomir Hinc, a tuż po północy w niebo wystrzelonych zostało kilka tysięcy fajerwerków.

Podobnie jak w latach ubiegłych tysiące poznaniaków powitało nowy rok pod chmurką, na Placu Wolności. Miasto na imprezę sylwestrową zaprosiło m.in. Małgorzatę Ostrowską, Papa D i Perfect. Na scenie wystąpiły również zagraniczne gwiazdy - Gazebo oraz London Beat. Miejska zabawa sylwestrowa trwała ponad siedem godzin i po godz. 3 zakończyła się wielką dyskoteką.

Dwie minuty przed północą życzenia złożył mieszkańcom wiceprezydent Sławomir Hinc.

"Czy Poznań czuje się niepokonany? Czy jesteśmy niepokonani?" - pytał wiceprezydent Sławomir Hinc w nawiązaniu do piosenki zespołu Perfect. Życzył też poznaniakom zdrowia, wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń.

Chwilę po północy przy dźwiękach piosenki "Final Countdown" zespołu Europe w niebo wystrzelonych zostało kilka tysięcy fajerwerków. Sam pokaz sztucznych ogni trwał ponad 7 minut. Tuż po nim wiceprezydent Hinc powiedział do poznaniaków:
"Jesteśmy niepokonani! Myślę, że to właściwe wejście w 2012 rok".

Imprezę pilnowało 80 ochroniarzy. Mimo zakazu wstępu z alkoholem sporo osób weszło na Plac Wolności z butelkami szampana.

Po skończonej zabawie do pracy wkroczyły służby porządkowe, które wywiozły z samego Placu Wolności ponad 5 ton śmieci (głównie butelek po szampanach i pozostałościach po fajerwerkach).

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (3)

04-01-2012 23:00:45
Ryszard Grobelny
Jak śmiesz nazywać mnie idiotą, laczku?
04-01-2012 16:16:28
Rozsadny11
Jaki idiota wyrazil na cos takiego zgode? Nie dosyc, ze na wiaty wchodzili to jeszcze miasto wygladalo jakby je ruski zgrabili. Po prostu bez komentarza.
02-01-2012 15:07:53
kiwi
Chyba zaczynam żałować, że mnie tam nie było. Składanie życzeń w wykonaniu prezydenta Hinca musiało być niesamowitym widowiskiem. Pokaz sztucznych ogni - rewelacja.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: