Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Chwaliszewo rozświetliła iluminacja. Czy przystrojona zostanie główna ulica Łazarza? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Chwaliszewo rozświetliła iluminacja. Czy przystrojona zostanie główna ulica Łazarza?
31-12-2011 01:19   Janusz Ludwiczak
W tym roku po raz pierwszy świąteczna iluminacja rozświetliła Chwaliszewo. Czy główna ulica Łazarza - Głogowska lub okolice Dworca Zachodniego i Parku Wilsona zostaną kiedykolwiek przystrojone lampkami?

Zawsze w Mikołajki prezydent Poznania uruchamia świąteczną iluminacje i rozświetla choinkę na Starym Rynku. Jak co roku, aż do końca stycznia oświetlone zostają drzewa na Placu Wolności, latarnie na Starym Rynku i uliczkach do niego prowadzących. Lampki i duże święcące kule pojawiają się m.in. na Świętym Marcinie, Podgórnej, a święcące choinki przystrajają deptak i Rondo Kaponiera (w tym roku ze względu na remont ulicy Roosevelta tak się nie stało).

W tym roku po raz pierwszy świąteczna iluminacja rozświetliła Chwaliszewo. Czy główna ulica Łazarza lub okolice Dworca Zachodniego, gdzie wysiada tysiące podróżnych przyjeżdżających do Poznania pociągiem również za kilka lat doczeka się świątecznej iluminacji? Oto pytamy Radnych Miasta Poznania z Łazarza.

Iluminacja to miły akcent świąteczny. Tworzy się wówczas jeszcze bardziej specyficzny klimat i nastrój. Jeśli chodzi o możliwości utworzenia czy pojawienia się iluminacji na Głogowskiej to byłoby to na pewno pozytywnie przyjęte przez mieszkańców. Musimy się jednak kierować względami ekonomicznymi. Jeżeli będą okoliczności sprzyjające to warto o tym pomyśleć, tym bardziej, że przestrzeń do zrobienia czegoś takiego jest - mówi Wojciech Wośkowiak, Radny Miasta Poznania i Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Bardzo byśmy chcieli, by również Głogowska doczekała się iluminacji świątecznej, jednak wolałabym, by najpierw Kolejowa doczekała się remontu. W tej chwili perspektywy są nie za bardzo ciekawe. Jak sami wiemy budżet jest trudny. Ważniejsze niż te lampki byłoby przeprowadzenie remontu ulicy Kolejowej - uważa miejska radna Lidia Dudziak.

A jakie jest Państwa zdanie na ten temat?


Komentarze (1)

31-12-2011 20:28:42
Mieszkanka Kolejowej
W całęj rozciągłości zgadzam się z Panią Radną i życzę by nasze wspólne działania przyniosły oczekiwane rezultaty.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: